Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Roh hojnosti v Centru Eden v Bystřici nad Pernštejnem

/
/
/
1258 ZobrazeníRoh hojnosti je od antiky symbolem bohatství a dostatku. A především o bohatství a různorodosti gastronomie byl i program, který se uskutečnil během posledního víkendu v měsíci říjnu v zábavním a poznávacím Centru Eden v Bystřici nad Pernštejnem.

V sobotu 26. října mohli návštěvníci zavítat na tradiční podzimní akci. Všichni milovníci dobrého jídla a pití se sešli na nádvoří v Edenu. A jaké to vlastně bylo, dobroty a zábava kam se podíváš. Program byl opravdu pestrý, na nádvoří Panského dvora se během dne postupně střídalo jedno vystoupení za druhým. Artisty, žongléry, provazochodce a kouzelníka sledovali jak děti, tak i jejich doprovod. V šapitó před pódiem probíhala celý den výuka cirkusových disciplín. Na vše dohlížel odborník z Cirkusu trochu jinak.
Pro rodiče nechybělo ani speciální pivo, tentokrát šípkové 13, které bylo připravené speciálně k této akci. A k dobrému pivu nesmí chybět ani chutné jídlo. Zabijačka přímo na statku provoněla celý Eden. Na návštěvníky čekalo zpracování zabijačkových pochoutek s možností zapojit se do výroby jednotlivých pokrmů. Zájemci se tak dozvěděli, jak se zpracovává vepřové maso od naporcování až po výrobu jitrnic. S garantem řeznického oboru ze Střední školy Brno – Charbulova, panem Zdeňkem Zhořem si tak každý mohl vyzkoušet škvaření sádla, výrobu tlačenky, zabijačkové polévky a jitrnic. Při výrobě jitrnic, byl největší zájem o ukázku ručního plnění střívka. Součástí byl i prodej zabijačkových výrobků.
Odpolední program doplnila Výstava o M. D. Rettigové v zámečku na Panském dvoře. Výstava je věnovaná této české buditelce, spisovatelce a autorce kuchařek. Většina expozice se zaměřuje i na život její rodiny, zejména dcery Jindřišky, slavné operní pěvkyni.
Po celý den také bylo k vidění několik ukázek tradičních řemesel. Kovář, bednář, tkadlena nebo ukázka výroby soudků. Stejně tak, si kdo chtěl, mohl vyřezat strašidelnou dýni a odnést si jí domů.
Mezi hlavní body dne ale bezesporu patřila přednáška Ing. Hynka Jurmana na téma významné ženy Vysočiny a křest jeho knihy Město na bystré vodě. Publikaci bylo možné zakoupit za zvýhodněnou cenu. °V sobotu 26. října mohli návštěvníci zavítat na tradiční podzimní akci. Všichni milovníci dobrého jídla a pití se sešli na nádvoří v Edenu. A jaké to vlastně bylo, dobroty a zábava kam se podíváš. Program byl opravdu pestrý, na nádvoří Panského dvora se během dne postupně střídalo jedno vystoupení za druhým. Artisty, žongléry, provazochodce a kouzelníka sledovali jak děti, tak i jejich doprovod. V šapitó před pódiem probíhala celý den výuka cirkusových disciplín. Na vše dohlížel odborník z Cirkusu trochu jinak.
Pro rodiče nechybělo ani speciální pivo, tentokrát šípkové 13°, které bylo připravené speciálně k této akci. A k dobrému pivu nesmí chybět ani chutné jídlo. Zabijačka přímo na statku provoněla celý Eden. Na návštěvníky čekalo zpracování zabijačkových pochoutek s možností zapojit se do výroby jednotlivých pokrmů. Zájemci se tak dozvěděli, jak se zpracovává vepřové maso od naporcování až po výrobu jitrnic. S garantem řeznického oboru ze Střední školy Brno – Charbulova, Zdeňkem Zhořem, si tak každý mohl vyzkoušet škvaření sádla, výrobu tlačenky, zabijačkové polévky a jitrnic. Při výrobě jitrnic, byl největší zájem o ukázku ručního plnění střívka. Součástí byl i prodej zabijačkových výrobků.
Odpolední program doplnila výstava o M. D. Rettigové v zámečku na Panském dvoře. Výstava je věnovaná této české buditelce, spisovatelce a autorce kuchařek. Většina expozice se zaměřuje i na život její rodiny, zejména dcery Jindřišky, slavné operní pěvkyni.
Po celý den také bylo k vidění několik ukázek tradičních řemesel. Kovář, bednář, tkadlena nebo ukázka výroby soudků. Stejně tak, si kdo chtěl, mohl vyřezat strašidelnou dýni a odnést si jí domů.
Mezi hlavní body dne ale bezesporu patřila přednáška Hynka Jurmana na téma významné ženy Vysočiny a křest jeho knihy Město na bystré vodě. Publikaci bylo možné zakoupit za zvýhodněnou cenu.

  • Facebook
  • Twitter