Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Poslední letošní farmářské trhy v Havlíčkově Brodě

/
/
/
1080 ZobrazeníV Havlíčkově Brodě na Havlíčkově náměstí se v sobotu 26. října 2019 uskutečnily Farmářské trhy (FT), které byly poslední v letošním roce. Po ránu byly nízké teploty, ale naštěstí na začátku FT bylo slunečno a oteplilo se. Svařák, teplá medovina nebo teplý mošt přišel vhod.

„V říjnu pořádáme FT oproti předchozím rokům dvakrát. Dnes přijelo hodně prodejců a farmářů. Abychom zjistili názor návštěvníků je připravena anketa. Po jejím vyhodnocení zjistíme co bude potřebné zlepšit v případném pořádání FT v roce 2020,“ uvedla pořadatelka trhů Alena Čechová. Nadcházející dušičky byly znatelné i na FT, protože zde byli prodejci s bohatou nabídkou věnců a kytic. Velký zájem byl o nákup jablek, česneku a výrobků od uzenářů. Pro návštěvníky byl připraven pestrý doprovodný program. Hudební příznivce potěšila svým hraním havlíčkobrodská skupina PAIKOT IKOT. Mažoretky JUNIOR Chotěboř pod vedením trenérek Lenky Mečiarové a Hanky Blažkové předvedly své sestavy. Zasloužily si potlesk od diváků, protože nebylo ideální teplo a sluneční paprsky svítily do očí.

Na posledním FT byl největší počet stánků a přijeli i noví prodejci. Poprvé do Havlíčkova Brodu přijely dvě kamarádky Iva Chladová a Hana Malinová Sládková z Ledče nad Sázavou, které nabízely své výrobky z ovoce a zeleniny. O svých počátcích promluvila Iva Chladová. „Všechno to začalo přebytkem ovoce a zeleniny , tak jsme začaly zavařovat, zkoušet nové kombinace chutí a daří se. Použitou zeleninu a ovoce si sami pěstujeme či sbíráme v okolní přírodě. Nepoužíváme žádné chemické zbytečnosti, vše je přírodní.“ Pořádání FT v roce 2020 záleží na poskytnutí dotace z rozpočtu města Havlíčkův Brod a také na tom, jaké bude EET.

  • Facebook
  • Twitter