Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Pyrotechnik odpálil válečnou munici v místě nálezu ve Štěměchách

/
/
/
549 ZobrazeníVe středu 18. března večer ohlásil nálezce na policii nález podezřelého předmětu připomínajícího munici, který našel při provádění prací na pozemku ve Štěměchách na Třebíčsku. Pyrotechnik musel zneškodnit munici v místě nálezu.

„Policisté muže poučili, aby s předmětem nikdo nemanipuloval a vyčkal příjezdu policejní hlídky. Místo zajistili proti vstupu nepovolaných osob, přivolán byl také policejní pyrotechnik brněnské expozitury.
Munici identifikoval jako dělostřelecké střely ráže 88mm, jedna tříštivá a jedna protipancéřová, obě z období konce druhé světové války. Jednalo se o nebezpečnou munici, jejíž likvidaci bylo nutné provést na místě. Pyrotechnik střely ve čtvrtek ráno zničil řízeným odpalem na bezpečném místě. Po nezbytně nutnou dobu byl z důvodu zajištění bezpečnosti přerušen provoz na silnici v dané lokalitě“ popsala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

  • Facebook
  • Twitter