Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

První PPP projekt v sociálních službách na Vysočině se rozbíhá v Humpolci

/
/
/
1952 ZobrazeníPoprvé v historii Kraje Vysočina vznikne nový domov pro seniory formou PPP projektu. Nové zařízení v Humpolci začne stavět soukromý investor, firma Rezidence Humpolec, v nejbližších dnech. S kapacitou 203 lůžek bude patřit k největším sociálním zařízením na Vysočině.

Už začátkem roku 2022 by mělo nahradit stávající krajské zařízení se srovnatelnou kapacitou lůžek umístěné na Lužické ulici. Na základě koncesní smlouvy s Krajem Vysočina bude stejný investor nový humpolecký domov 25 let od dokončení také provozovat, bude zařazen do krajské sítě sociálních služeb a od kraje bude dostávat vyrovnávací platbu. Podle informací Pavla Fraňka, náměstka hejtmana Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí bude dnes předáno staveniště.

„Předpokládáme, že do konce příštího roku bude postaveno. Senioři by se podle dosud platných harmonogramů měli do nového domova začít stěhovat začátkem roku 2022,“ uvedl po jednání Rady Kraje Vysočina náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný.

„Nové zařízení bude sloužit klientům krajského Domova důchodců v Humpolci, který má aktuálně kolem 180 klientů. Funguje na dvou adresách, v ulicích Máchova a Lužická. Nový areál vznikne v Lužické ulici, původní nevyhovující objekt, který je nyní vyklizen bude stržen. Objekt domova Máchova bude fungovat jako jediná adresa domova až do dokončení projektu, poté se klienti přestěhují na novou adresu a kraj bude rozhodovat, co se zbytným objektem,“ doplnil Pavel Franěk.

Rezidence Humpolec je prvním PPP sociálním projektem na zemí Kraje Vysočina. PPP projekt znamená, že nové zařízení sice postaví komerční partner za své peníze a bude jej po dobu 25 let provozovat, objekt bude ale patřit kraji.

PPP (Public Privete Partnership): na základě dlouhodobého smluvního vztahy veřejný a soukromý sektor sdílí užitky a riziky plynoucí ze zprostředkování veřejné infrastruktury nebo veřejných služeb.

  • Facebook
  • Twitter