Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Květnové farmářské trhy v Havlíčkově Brodě

/
/
/
2082 ZobrazeníFarmářské trhy se uskuteční na Havlíčkově náměstí v Havlíčkově Brodě v sobotu 2. května, na ně pak naváží každou první sobotu v měsíci další až do podzimu. Radnice na akci každoročně poskytuje grant, v letošním roce uvolnila z rozpočtu na pořádání sedmi trhů částku 175 000 Kč.

„Jsme moc rádi, že vláda takto rozhodla. Jde nám především o podporu výrobků domácích producentů a nakupování pod širým nebem považujeme za bezpečnější než v supermarketech,“ řekla jedna z dlouholetých organizátorek farmářských trhů Alena Čechová.
Pořadatelky ale musí dodržet určitá opatření a hygienická pravidla, která sepsala Asociace farmářských tržišť. Ta se týkají jak prodávajících, tak i přístupu veřejnosti. Opatření nařizují například omezení doprovodného programu kvůli shlukování lidí. Stánky od sebe musí být v určité vzdálenosti a v žádném z nich se nesmí prodávat občerstvení a pochutiny k přímé spotřebě. U každého stánku bude nezbytností prostředek na dezinfekci rukou.
„Věřím, že všechny podmínky dokážeme splnit a letošní farmářské trhy navážou na desetiletou tradici, po kterou zpestřují život obyvatelů i návštěvníků města,“ řekla Alena Čechová a dodala, že první trh oživí náměstí první květnovou sobotu od 8.00 do 12.00.

  • Facebook
  • Twitter