Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

První noční lezení na Ledové stěně ve Víru

/
/
/
926 ZobrazeníSobotní oteplení a vydatný déšť omezil provoz Ledové stěny ve Víru na minimum, a tak si kvalitu ledu přijeli vyzkoušet jen ti zkušenější lezci, kterým nevadilo mokro a doslova ledová sprcha. V neděli se ale karta obrátila a teplota naopak klesla až k -5 stupňům Celsia a včerejší noc byla tak mrazivá, že teploměr ukazoval dokonce až – 10 stupňů Celsia. Toho samozřejmě provozovatelé ledové stěny museli patřičně využít a znovu se jim podařilo obnovit vrstvu ledu, která je vhodná pro lezení.

Během týdne, kdy byl zahájen provoz se na ledové stěně vystřídalo několik desítek lezců z různých částí republiky. Spousta se jich také ptala na možnosti lezení ve večerních hodinách, to ale kvůli špatnému počasí nebylo možné. Noční provoz byl nakonec spuštěn až prvního února a vyhlášené volné termíny byl veliký zájem. Místa se zaplnila ani ne za 25 minut. „Kvalita ledu je výborná, po tom sobotním oteplení sem už vůbec nečekal, že by se tohle noční lezení mohlo uskutečnit,“ pochvaloval si jeden z prvních deseti lezců, který na stěnu přijel až z Tábora.


Při lezení nechybí ani zdravé hecování a pobízení kolegů na vedlejší trase. Hučení potoka, třískání cepínů a padání kousků ledu, to je harmonie přímo stvoření pro večerní lezení. Tomáš, který tento večer natahuje lana, kontroluje teploměr a s úsměvem na tváři plánuje další namrazování. „Teplota klesla pod -5 stupňů Celsia, tak až to tady večer zabalíme, hned pustím vodu ať se zase nabalí další vrstva.“ Počasí má ve čtvrtek přinést opět oteplení, ale provozovatelé jsou optimistického názoru, že pokud to půjde, pokusí se umožnit lezcům využívat stěnu až do víkendu.
Kvůli vládním nařízením je ale na stěnu předem nutná rezervace.
Pokud si nevíte rady, zde je stručný manuál.


  • Facebook
  • Twitter