Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Městská knihovna v Jihlavě nabízí bezkontaktní výdej knih

/
/
/
793 ZobrazeníPřestože pracovníci Městské knihovny Jihlava očekávali, že bude po avizovaných úpravách matice PES možné znovu otevřít alespoň výdejní okénko, zatím se tak nestane. Vláda slibované úpravy neprojednala a pro knihovny stále platí pouze bezkontaktní forma půjčování pátého stupně PES. Knihovna se ale i přes současné peripetie rozhodla přijít ke čtenářům blíž, ale stále bezpečně – bude půjčovat bezkontaktně na základě předchozích objednání.

„V naší krásné historické budově je dost komplikované bezkontaktní půjčování zajistit, ale podařilo se to nastavit. Od 1. února mohou registrovaní čtenáři využít bezkontaktní půjčování v hlavní budově knihovny a také na pobočkách Bedřichov a Březinova,“ uvedla Alexandra Frajová z jihlavské knihovny.

Výdej bude závislý na předchozích objednávkách, čtenářovi pak bude stačit jen si v určitou hodinu přijít do knihovny zásilku vyzvednout. Výdej bude fungovat na hlavní budově i na dvou dalších pobočkách ve městě.

Od 1. února 2021 bude možné využít bezkontaktní výdej tímto způsobem:
Bezkontaktní výdej bude provozován v hlavní budově knihovny Hluboká 1 a na pobočkách Březinova a Bedřichov.

Z hlavní budovy můžete objednávat na telefonním čísle 565 597 859 nebo na emailu pujcovna@knihovna-ji.cz.

Z pobočky Březinova můžete objednávat na telefonním čísle 565 597 570 nebo na emailu brezinova@knihovna-ji.cz.

Z pobočky Bedřichov můžete objednávat na telefonním čísle 565 597 869 nebo na emailu bedrichov@knihovna-ji.cz.

Objednávky budou připraveny vždy pro jednoho čtenáře v konkrétním domluveném čase. Na místě bude možné nechat vrácené knihy. Při vyzvednutí objednávky musí mít čtenáři nasazenou roušku a použíj dezinfekci na ruce.

Vedení knihovny také prosí o respektování domluveného času vyzvednutí, na místě nebude možná přímá komunikace s knihovníkem.

Pokud má čtenář už připravené rezervované knihy nebo potřebujete studijní literaturu, měl by se ozvat co nejdříve, aby mu knihovnice mohly knihy vydat. Výdej bude časově omezen.

Další informace na knihova-ji.cz.

  • Facebook
  • Twitter