Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Řidič ujíždějící před policejní hlídkou, chtěl spáchat sebevraždu

/
/
/
463 ZobrazeníKrajští kriminalisté vyšetřují případ pokusu vraždy, z něhož obvinili třiadvacetiletého muže, který v pondělí 25. ledna krátce po půlnoci ujížděl v osobním voze Škoda Felicie policejní hlídce, která ho zastavovala v Třebíč.

„Řidič na pokyny policejní hlídky nereagoval a začal ujíždět. Policisté ho pronásledovali ulicemi Třebíče a poté po silnici I/23 do Předína, kde odbočil na Želetavu, Telč a Krahulčí.
Policisté se důkladně zabývali všemi skutečnostmi, které se týkaly riskantního způsobu jízdy řidiče, který ohrožoval nejen sebe a svého nezletilého spolujezdce, ale také ostatní účastníky silničního provozu. Policistům se po důkladném šetření podařilo zjistit, že před Želetavy se řidič pokusil ve vysoké rychlosti úmyslně najet do jízdní dráhy protijedoucímu nákladnímu autu i přesto, že ve voze s ním cestoval patnáctiletý spolujezdec. Ke střetu naštěstí nedošlo, protože spolujezdci v osobním voze se podařilo na poslední chvíli strhnout volant a střetu zabránit,“ popisuje vyšetřování Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.
Pro kriminalisty bylo velmi důležité především svědectví řidiče nákladního vozu. „Z dalšího šetření a výslechů svědků, zejména spolujezdce v osobním voze a řidiče nákladního auta jednoznačně vyplynulo, že muž chtěl spáchat sebevraždu tím, že se s vozem snažil ve vysoké rychlosti najet na protijedoucí nákladní auto. Vyšetřovatel proto zahájil trestní stíhání třiatřicetiletého muže a obvinil ho z trestného činu vraždy ve stádiu pokusu,“ dodal Pavel Kubiš, vedoucí odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina.

Vyšetřovatel případu podal podnět státnímu zástupci k vypracování návrhu na vazební stíhání pachatele. „Návrh státního zástupce soud akceptoval a ve čtvrtek 28. ledna proběhlo v Třebíči vazební stíhání. Muže přímo od soudu policisté eskortovali do vazební věznice v Brně. Obviněnému muži hrozí v případě prokázání viny a odsouzení trest odnětí svobody v trvání dvanácti až dvaceti let,“ uzavřela Dana Čírtková.

  • Facebook
  • Twitter