Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

České premiéra britských Praying Mantis v Havlíčkově Brodě

/
/
/
813 ZobrazeníPo dvou koncertech v německém Hamburku a Dessau vystoupí v pátek 1. listopadu v havlíčkobrodském klubu Oko vystoupí britská kapela Praying Mantis. Půjde o jejich historicky první koncert v České republice. V sobotu 2. listopadu kapela vystoupí v polském Krakově.

Praying Mantis působí na ostrovní scéně od první poloviny sedmdesátých let. Kapelu založili v roce 1974 bratři Tino a Chris Troyovi, kteří v kapele stále působí. Jsou zařazováni mezi představitele Nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM). „Samotná hudba Praying Mantis ovšem moc styčných bodů s NWOBHM nikdy neměla. Dodnes se jedná spíše o klasický hard rock, který je střižený AOR a někdy i velikášskými manýry The Queen,“ hodnotí recenze album Legacy.

Nejvýznamnějším představitelem dobového stylu NWOBHM jsou Iron Maiden. Právě s nimi Praying Mantis absolvovali v roce 1980 společné čtyřměsíční turné. Zatímco sláva hudebních kolegů dosáhla planetárních výšin, popularita Praying Mantis se omezila na britské ostrovy a na Japonsko. Personální nestabilita a špatný management dokonce v polovině osmdesátých let vedly k dočasnému ukončení činnosti kapely…

„Pro řadu starých fanoušků má tahle formace skoro kultovní statut. Navíc v posledních letech je její základní sestava stabilní a Praying Mantis jsou tak opět regulérní kapelou, což se jim vlastně dařilo jen v absolutních začátcích, pak po celá devadesátá léta a začátek milénia. Jejich fanoušci tak mohou zažívat dobré časy. Praying Mantis totiž zase odvádějí stabilní práci, přesně takovou, jaká se od nich očekává,“ doplňuje recenzent zatím posledního alba skupiny Gravity.

Diskografie kapely zahrnuje deset studiových alb a tři záznamy živých vystoupení (mj. Captured Alive In Tokyo City). Poslední dvě alba s kapelou natočil současný výtečný zpěvák John Cuijpers.

Koncert začíná ve 20.00. Roli předskokana obstará mladá jihlavská glam rocková kapela Hairy Groupies.

Vstupenky v ceně 400 Kč na portálu www.smsticket.cz nebo v havlíčkobrodském Tulipánu. Koncert je bonusovým pro majitele přenosného pasu na podzimní koncertní seriál Golden Eye.

  • Facebook
  • Twitter