Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Policisté z Třebíče hromadně darovali krev

/
/
/
991 ZobrazeníStejně jako v minulosti i letos zorganizovali třebíčští policisté dvě akce, při kterých hromadně darovali krev a plazmu. Jedna už proběhla na jaře, druhá se uskutečnila na konci října a stala se v pořadí sedmou.

„Do dobročinné akce se tradičně zapojili policisté i občanští zaměstnanci třebíčského územního odboru. Na odběrové středisko transfuzního oddělení třebíčské nemocnice od časných ranních hodin přicházeli policisté obvodních oddělení, dopravního inspektorátu a služby kriminální policie a vyšetřování. Ve čtrnácti případech darovali krev a v šesti plazmu,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Poprvé akci s hromadným darováním krve zorganizovali policisté na Třebíčsku na podzim roku 2016. „Většina z těch, kteří se už do akcí zapojili, patří mezi pravidelné dárce krve. Při posledním říjnovém hromadném darování krve dosáhli dva z policistů dokonce hranice osmdesáti odběrů,“ řekl jeden z hlavních organizátorů Libor Matoušek, vedoucí obvodního oddělení Třebíč s tím, že darovat krev ale přicházejí také policisté, kteří se k tomuto kroku rozhodli poprvé a řady pravidelných dárců tak stále rozšiřují.

  • Facebook
  • Twitter