Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Přednáška o Václavu IV. v Telči

/
/
/
602 ZobrazeníTématem další přednášky z cyklu Rodinné stříbro – Památky kolem nás, který pořádá Národní památkový ústav v Telči, bude Václav IV. Koná se ve čtvrtek 7. listopadu v 17.30 v Univerzitním centru Masarykovy univerzity v Telči a přednášejícím je Jaroslav Čechura. Vstup je zdarma.

Dlouho očekávaný dědic, syn ve stínu slavnějšího otce, český a římský král, dvakrát zajatec panstva – to všechno jsou střípky obrazu Václava IV., který snad pod dojmem zkušeností z dětství a mládí rezignoval na vládnutí a raději pobýval na odlehlých místech, na hradech Křivoklátě a Točníku. Bezpochyby nejspornější postava českého středověku obestřená řadou polopravd a legend.

Přednáškový cyklus Rodinné stříbro – Památky kolem nás se stal pevně ukotvenou tradicí, která si získala své příznivce a své publikum. Jeho součástí je nejen péče o kulturní památky, ale i další zajímavá témata z historie. Přednášející vycházejí jak z řad zaměstnanců územního odborného pracoviště v Telči, tak z externích institucí a organizací.

  • Facebook
  • Twitter