Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Policisté na Vysočině si posvítili na nakladní auta se dřevem

/
/
/
650 ZobrazeníŘidiči osobních aut, ale i policisté se na Vysočině stále potýkají s vysokou nekázní řidičů nákladních aut převážejích dřevo z kůrovcové kalamity. Jízdní soupravy jezdí přetížené a kontrolní akce policistů z regionu stačí zachytit pouze zlomek těchto přestupků. Jedna z akcí proběhla v noci z pátku 12. na sobotu 13. listopadu.

„Pokud policisté na některém ze stanovišť rozloží kontrolní váhy, tak se tato informace okamžitě šíří po různých skupinách na sociálních sítích a další řidiči se snaží kontrolní stanoviště objet. Policisté z dálničního oddělení Velký Beranov ve spolupráci s mobilní expertní jednotkou Centra služeb pro silniční dopravu realizovali v noci na sobotu kontrolní akci na dálnici D1. Zaměřili se výhradně na kontrolu vozidel převážejících dřevní kulatinu.
Hned osm řidičů odmítlo najet s jízdní soupravou na kontrolní váhy. Policisté proto všech osmi případech uložili řidičům pokutu ve výši 30 000 korun, tedy v souhrnu padly včera v noci za odmítnutí vážení pokuty za 240 000 korun. Podobné akce budeme opakovat a věříme, že řidiči a dopravci přestanou porušovat platné zákony,“ uvedla Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.

Nakladní soupravy při kontrolách na dálnici D1 na Vysočině, foto: Policie ČR
  • Facebook
  • Twitter