Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Počasí stále ztěžuje dopravu na Vysočině

/
/
/
790 ZobrazeníNa Vysočině jsou úterý 15. ledna pro kamiony obtížně sjízdné nebo zcela nesjízdné silnice včetně silnic prvních tříd. Silnice blokují kamiony a nelze se do míst dostat s technikou údržby a silnice ošetřit. Stále fouká silný nárazový vítr, který silnice rychle zafouká, tvoří se závěje a sněhové jazyky.

„Od dnešního rána jsme řešili 46 dopravních nehod, při kterých jedna osoba zemřela a pět bylo lehce zraněno. Dalších několik desítek oznámení jsme přijali na integrovaném operačním středisku od řidičů, kteří měli problémy se sjízdností.
Tragická dopravní nehoda se stala kolem patnácté hodiny na silnici I/37 mezi Ždírcem nad Doubravou a Údavami. Střetlo se zde nákladní a osobní auto. Následky střetu jsou fatální. V osobním voze zemřel řidič. Další okolnosti a míra zavinění jsou předmětem policejního šetření,“ popsala Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.

Havárie během bílé tmy na silnici u Dlouhé Brtnice,. foto: Policie ČR

Zcela neprůjezdná je silnice I/38 u Dlouhé Brtnice na Jihlavsku, kde se v úterý staly dvě nehody, při kterých se zranily tři osoby. „Silnici zablokovaly obou směrech kamiony. Proto se obracíme na řidiče kamionů, aby dnes na Vysočinu vůbec nevjížděli nebo aby svá nákladní vozidla raději odstavili na bezpečném místě, neboť přes kraj Vysočina dnes zřejmě neprojedou. Silnic nižších tříd jsou pro kamiony zcela nesjízdné,“ dodala Dana Čírtková.

Problémy jsou podle informací policistů také na silnici I/19 mezi Žďárem nad Sázavou a Novým Městem na Moravě, na silnici I/34 mezi Havlíčkovým Brodem a Ždírcem nad Doubravou.

„V pondělí se tu srazila dvě osobní a dvě nákladní auta, havárie si vyžádala jedno lehké zranění řidiče osobního auta.
V úterý pak dostalo osobní auto v době, kdy v místě byla bílá tma, smyk a vjelo do vysoké závěje. Silnice byla po nehodě zcela neprůjezdná. Úsek je zcela zablokovaný kamiony a je neprůjezdný v obou směrech. Radíme proto řidičům, aby do místa vůbec nevyjížděli,“ vyzývá Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.

Po 18.00 uzavřeli policisté silnici I/38 mezi Stonařovem a Kasárenskou křižovatkou v obou směrech pro veškerý provoz. „Silnici zablokovaly kamiony. Situace v místě je kritická, mezi stojícími kamiony se vytvářejí závěje a zafoukávají se. Na místě zapadlá vozidla vyprošťují hasiči,“ doplnila Dana Čírtková.

 

  • Facebook
  • Twitter