Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Výstava v Jihlavě přiblíží čertovy obrázky

/
/
/
1335 ZobrazeníVýstavu Karty v Jihlavě připravilo Muzeum Vysočiny Jihlava ve spolupráci s Clubem sběratelů hracích karet. Zahájena bude vernisáží ve čtvrtek 17. ledna v 17.00 a v rámci vernisáže zhlédnou návštěvníci vystoupení kouzelníka a poté bude následovat komentovaná prohlídka.

V prostoru malého výstavního sálu budou mít návštěvníci možnost prohlédnout si výstavu karet a karetních her připravenou ve spolupráci s Clubem sběratelů hracích karet. Členové tohoto klubu se vzájemně setkávají, vyměňují si informace a zprostředkovávají sbírkové předměty, dále pořádají výstavy a ostatní prezentační akce směřující k propagaci hracích karet jako zajímavého grafického artefaktu a kulturního dokumentu své doby.

Výstava Karty v Jihlavě představí nejen různé druhy karet (mariášové, vykládací, tarotové, tarokové, aj.), ale i trojrozměrné náležitosti patřící ke karetním hrám – například krabičky, lisy na karty a různé propagační předměty. Prezentovány budou i rozmanité dětské karty. Velká pozornost bude věnována i jihlavskému malíři hracích karet Martinu Hanzalíkovi, budou vystaveny jeho karty uložené ve sbírkách Muzea Vysočiny Jihlava.

Výstava potrvá do 17. března.

  • Facebook
  • Twitter