Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Po Třech králích zmizí z Masarykova náměstí v Jihlavě vánoční strom

/
/
/
671 ZobrazeníV pondělí 7. ledna, den po Třech králích, odstrojí a odstraní pracovníci Služeb města Jihlavy vánoční strom z Masarykova náměstí. Pracovníci poté začnou postupně sundávat vánoční výzdobu z Benešovy, Křížové ulice, ulice Matky Boží, Palackého a Komenského.

Na celém Masarykově náměstí se odstrojí ze sloupů modrobílé vánoční ozdoby, které lemují jeho horní i spodní část. Od elektřiny se odpojí také ozdoby na veřejném osvětlení, které bude uvedeno do původního stavu.

„Vánoční ozdoby budou sundávat naši pracovníci ručně, pomocí vysokozdvižné plošiny. Výzdoba by se měla z ulic odstranit během první poloviny měsíce ledna. Záleží však na klimatických podmínkách a na případných poruchách veřejného osvětlení, které se musí opravit přednostně,“ sdělil Martin Málek, mluvčí Služeb města Jihlavy.

Vánoční stromečky, které zdobily děti z jihlavských mateřských a základních škol, zmizely z prostoru kolem lip u mariánského sloupu již 27. prosince. Den před Štědrým večerem také pracovníci Služeb města Jihlavy odstěhovali do skladu na Pístově stánky, které byly součástí Vánočního jarmarku v Jihlavě.

Vánoční světelné LED řetězy, zůstanou na lípách kolem morového sloupu celoročně. Pro příští rok by však měly být opět doplněny a obměněny, jelikož je jejich svítivost zhruba na 50% výkonu. Řetězy tam mohou zůstat celoročně, protože jsou skoro volně položené na větvích, takže nebrání v růstu vegetace. „Navíc úvazky, na kterých řetězy visí, se minimálně jednou ročně povolují,“ doplnil Martin Málek.

Postupně se všechny ozdoby odvezou a uloží ve skladu v areálu Služeb města Jihlavy. V průběhu roku na nich bude provedena údržba a případné opravy, takže na vánoční svátky budou opět v pořádku a plně funkční.

  • Facebook
  • Twitter