Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Pětasedmdesáté výročí od konce druhé světové války v Humpolci online

/
/
/
1097 ZobrazeníV době krizových opatření se řada aktivit, které se nemohou uskutečnit „na živo“ přesunula do online světa, případně do tradičních médií. A protože 75 let od konce druhé světové války a osvobození patří k významným dějinným milníkům, nemůže být úplně zapomenuto.

Město Humpolec a Muzeum Dr. Aleše Hrdličky chystaly přímo na 8. května, tedy na den výročí, tematický program na Horním náměstí pro všechny generace včetně tematické Muzejní noci, nakonec ale zareagovaly na aktuální situaci a plány přeorganizovaly. Hosté online oslav si tak určitě přijdou na své. Budou mít například šanci zhlédnout unikátní dobové video záběry osvobození Humpolce, v květnovém Zálesí se začtou do zajímavých historických textů, na facebooku spatří dobové fotografie s popisky a pomyslnou třešničkou na dortu bude autorský video dokument s válečnými příběhy vázanými na Humpolec.

Nápad na zrealizování autorského dokumentárního videa, které divákům zajímavou formou přiblíží historii druhé světové války na konkrétních příbězích z Humpolce, vznikl poté, kdy bylo jasné, že vzhledem k nastalé situaci nebude možné uspořádat akce na živo, zejména tedy zamýšlenou výstavu, kterou plánovalo muzeum ve spolupráci s pelhřimovským archivem. „Oslovili jsme Pavla Holuba z pelhřimovského archivu s prosbou o spolupráci a on s nadšením souhlasil. Podařilo se nám sehnat i zpracovatele, takže věříme, že i za tak krátký čas vznikne zajímavá video ochutnávka z dějin našeho města. Pokud se vše podaří a video bude mít u diváků úspěch, stáli bychom o další spolupráci, tentokrát ale ne tolik limitovanou časem,“ uvedla s úsměvem místostarostka města Alena Kukrechtová. Informace o tom, kdy, kde a jak bude možné video zhlédnout, budou včas zveřejněny na webu a sociálních sítích města.

Výročím osvobození budou žít i stránky na sociálních sítích humpoleckého muzea. To připravilo i zajímavé čtení do květnového Zálesí, které mapuje události spojené právě s Humpolcem. Pavel Holub nachystal tematickou vědomostní křížovku, která bude rovněž součástí květnového Zálesí. Další příspěvky se objeví také na městském facebooku či instagramu. V archivu muzea ještě existuje dobový film se záběry z osvobození, a i ten se dočká svého zveřejnění.

Úvodní foto: archiv Muzea Humpolec

  • Facebook
  • Twitter