Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Ovocné osvěžení cestou za koupáním vyroste v Chlístově na Třebíčsku

/
/
/
876 ZobrazeníSpolečnou výsadbou ovocných stromů si obyvatelé Chlístova na Třebíčsku zkrášlili oblíbenou vycházkovou cestu k místnímu přírodnímu koupališti a zároveň se stali patrony nového stromořadí. Jablka, švestky a třešně si zde jednou natrhají i díky finanční podpoře Nadace ČEZ.

Několik roztroušených jeřabin a jabloní podél vycházkové cesty směrem k přírodnímu koupališti v Chlístově doplnilo v sobotu 6. dubna několik ovocných stromů. Do jarní výsadby díky finanční podpoře Nadace ČEZ a jejího grantového řízení Stromy se zapojili dospělí i děti z obce a místní spolky. „Z nadačního příspěvku 61 329 korun jsme pořídili vysokokmeny jabloní, třešní a švestek. Nové stromořadí nabídne tedy ovocného osvěžení, poslouží však i jako ochrana před sluncem, větrolam a hnízdiště ptáků,“ uvedl starosta Chlístova Martin Šulc.
Nově vysázené stromy zdobí i cedulky Nadace ČEZ se jmény patrony, tedy těmi, kteří je zde vlastními silami vysázeli. Výsadba probíhala pod odborným dohledem zahradnice, místní spolky zajistí následnou péči o stromy.
Lípy, habry, jabloně, třešně či třeba keřové růže a další druhy dřevin zapouštějí kořeny v obydlených místech i volné krajině díky grantovému řízení Nadace ČEZ Stromy už osm let. „Doposud bylo podpořeno 400 projektů zaměřených na výsadbu zeleně a obyvatelé měst a obcí zasadili 92 125 stromů a další zeleně. Těší nás, že jim můžeme vycházet vstříc a zároveň tak přispět ke snížení emisí CO2 a dalších škodlivých látek,“ uvedla ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

  • Facebook
  • Twitter