Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Rekordní účast na dvanácté taneční soutěži Amen khelas v Jihlavě

/
/
/
1307 ZobrazeníVe čtvrtek 11. dubna se v Jihlavě uskuteční 12. ročník velké taneční soutěže Amen khelas. Pořádá ji Erko, nízkoprahové zařízení pro děti a mládež při Oblastní charitě Jihlava. Vystoupí zpěvák Dynamic.

Přes třicet tanečních skupin z různých koutů republiky předvede převážně romské tance. „Do soutěže je zatím nahlášeno jedenáct organizací. V rámci nich vznikají taneční skupiny. Někteří tanečníci trénují a vystupují po celý rok, jiní nacvičují tance hlavně na Amen khelas,“ uvedla Michaela Makáňová, koordinátorka soutěže.

„Máme radost z toho, že se soutěž stala tradicí a zúčastňuje se jí čím dál více služeb a organizací. Pro děti a mladé je to dobrá motivace k tomu, aby ukázali, co je baví a čím vynikají,“ dodala Michaela Makáňová.

Do soutěže se zatím přihlásila tato nízkoprahová zařízení: eMBečko – Moravské Budějovice, Ambrela -Třebíč, Centrum 5KA – Rychnov nad Kněžnou, ESKO – Žďár nad Sázavou, Drom – Brno, Maják- Luka nad Jihlavou, Vrakbar – Jihlava, dále taneční soubor Merci ze ZŠ Nám. 28. října z Brna, Armáda spásy Brno, Komunitní centrum KoCeRo, o. p. s. – Český Krumlov, Terénní programy SOVY a pořádající NZDM Erko -Jihlava. Mimo soutěž vystoupí i malé děti z předškolních programů jihlavské Charity – Klubíčko, sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi a Klíček, neformálního předškolního klubu a taneční skupina Hotch Potch z Jihlavy.

V porotě zasedne Ing. Jaromír Kalina – náměstek primátorky, Mgr. Martina Hynková – Zástupce ředitele pro služby prevence Oblastní charity Jihlava, Zděněk Guži – romský aktivista a učitel, Irena Zimenová – Centrum zdraví a životních podmínek – Státní zdravotní ústav, regionální pracoviště pro Kraj Vysočina, Tina Tesařová – trenérka tanečního souboru Street Busters, zpěvák Dynamic a Veronika Bílková – trenérka v tanečním spolku Hotch Potch, která bude předsedkyní poroty.

Vrcholem celé soutěže a odměnou všem zúčastněným bude vystoupení zpěváka, který si říká Dynamic.

Dvanáctý ročník tradiční soutěže Amen khelas (My tančíme) proběhne v jihlavském DKO ve čtvrtek 11. dubna od 15.00.

Taneční soutěž je finančně podpořena statutárním městem Jihlava.

  • Facebook
  • Twitter