Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Opilý cizinec havaroval na Žďársku, skončil u soudu

/
/
/
667 ZobrazeníV pátek 16. října okolo patnácté hodiny havaroval osmačtyřicetiletý řidič, cizí státní příslušník s tahačem a návěsem na silnici I/37 mezi Vojnovým Městcem a Stržanov na Žďársku. Opilý s vozem skončil mimo vozovku, soud ho na pět let vyhostil z České republiky.

„Řidič jel z polského města Kudowa–Zdrój a mířil do Brna. Kvůli požití alkoholu nezvládl řízení vozidla, přejel do protisměru, střetl se zpětným zrcátkem a bočně narazil do protijedoucího nákladního vozu. Na místě nezastavil a pokračoval v jízdě ve směru k Stržanovu, kde po projetí mírné levotočivé zatáčky na přímém úseku v klesání přejel na pravou krajnici a sjel s jízdní soupravou do pravého silničního příkopu, kde se jízdní souprava zastavila,“ popsala havárii Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.

Místo havárie na Žďársku, foto: Policie ČR

Na místo vyjeli policisté, kteří řidiče vyzvali k předložení dokladů a k provedení dechové zkoušky. „Ta ukázala 3,08 promile alkoholu v dechu, opakované dechové zkoušky pak výsledek potvrdily, 2,84 a 2,90 promile. U řidiče druhého nákladního vozu byla dechová zkouška negativní.
Při dopravní nehodě se nikdo nezranil a hmotná škoda dosáhla částky 155 000 korun. Policisté cizinci na místě zadrželi řidičský průkaz a ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ dodala Dana Čírtková, s tím, že policisté cizince kvůli jeho silné opilosti zajistili a umístili ho k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy.

Havarovaný kamion, foto: Policie ČR

Případ následně policisté řešili po dohodě s dozorujícím státním zástupcem v tzv. super zkráceném přípravném řízení a muž si hned druhý den, tedy v sobotu 17. října, poté co na protialkoholní záchytné stanici vystřízlivěl, převzal podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. „Případ se tak ještě tentýž den dostal k Okresnímu soudu ve Žďáru nad Sázavou a cizinec byl odsouzen k trestu zákazu činnosti a na dobu pěti let byl vyhoštěn z České republiky.
Případ je velice alarmující, neboť silně podnapilý řidič kamionu podle svého vyjádření pil alkohol už na území Polska a s jízdní soupravou se vědomě vydal na cestu do České republiky, i když byl v silně podnapilém stavu. Jen obrovským štěstím bylo, že páteční dopravní nehoda na Vysočině neměla fatální následky a že se „pouze“ bočně střetla dvě nákladní auta a vznikla jen majetková škoda,“ uzavřela tisková mluvčí s tím, že dopravní nehody, ke kterým dochází na silnici Vysočiny pod vlivem alkoholu, jsou důvodem pro mnohem intenzivnější kontroly řidičů v rámci běžného výkonu policejní služby a při mimořádných dopravně bezpečnostních opatřeních.

  • Facebook
  • Twitter