Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Odborníci na hospicovou paliativní péči opět zavítají do Havlíčkova Brodu

/
/
/
695 ZobrazeníPo dvouleté pauze se v Havlíčkově Brodě uskuteční konference hospicové paliativní péče, která je určena pro odbornou i laickou veřejnost. Přednášející budou nahlížet z různého úhlu pohledu na téma utrpení v nemoci a umírání. Zároveň bude prostor na setkání s kolegy, s novými lidmi a také k odpočinku a načerpání nové inspirace. Program se bude odehrávat v sále Staré radnice ve čtvrtek 26. května 2022.

“Nemáme rádi utrpení ve svém životě, nemáme rádi jakoukoliv formu nepohody. Nevyléčitelné onemocnění a umírání však mnohdy přes všechny naše snahy utrpení přináší. Můžeme se setkat s utrpením fyzickým, psychickým, sociálním a také spirituálním. Jak s utrpením zacházet, jak ho ošetřit a mírnit, jak se s ním snad i vyrovnat a přijmout ho jako součást své vlastní životní cesty? Jsou slova Viktora Frankla opravdu uskutečnitelná?” přiblížila předsedkyně Spolku pro lůžkový hospic Mezi stromy Ludmila Novotná hlavní témata, kterými se přednášející konference budou zabývat.

Konference bude také letos rozdělena do několika částí. V úvodu vystoupí hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek, starosta města Havlíčkův Brod Jan Tecl, odborná garantka Miloslava Straková a předsedkyně spolku Mezi stromy Ludmila Novotná.

Po úvodních slovech budou následovat tři bloky skládající se vždy ze dvou přednášek. V prvním příspěvku se bude Vojtěch Zikmund, spoluzakladatel Domácího hospice Vysočina a pečovatel roku 2019, zamýšlet nad přijetím umírání jako součásti života. Jeho příspěvek doplní doktor Žvak z Hospice na Svatém Kopečku Olomouc, který bude hovořit o řešení refrakterních symptomů a rozdílu mezi eutanázií a paliativní sedací.

Druhý blok zahájí ředitelka domácího hospice RUAH Marta Vacková s přednáškou o specifikách sociální práce v domácím hospici. Na její příspěvek naváže evangelická farářka a nemocniční kaplanka Nemocnice České Budějovice Ludmila Míchalová Mikšíková. Tématem bude zamyšlení nad utrpením umírajícího (a jeho blízkých) v kontextu spirituální péče.

Konference hospicové paliativní péče 2019

V posledním bloku po obědové pauze bude následovat přednáška Umění v paliativní péči lektorky a herečky divadla Minor Michaely Váňové. Celou konferenci poté uzavře příspěvek Eutanázie z pohledu české legislativy lékaře a poslance Parlamentu České republiky Víta Kaňkovského.

Pořadatelem konference je Spolek pro lůžkový hospic Mezi stromy, z.s. Partnery akce jsou Nemocnice Havlíčkův Brod, Domov pro seniory Havlíčkův Brod, Srdce na dlani – Sociální služby města Havlíčkův Brod, Místní Agenda 21 a Zdravá města, obce, regiony České republiky. Mediálně konferenci podpořili Televize HBin Havlíčkův Brod a internetový portál vysocina-news.cz.

Přihlašování je již spuštěno na webových stránkách hospicmezistromy.cz/konference a bude ukončeno v pátek 20. května 2022.

  • Facebook
  • Twitter