Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Konference představila v Jihlavě trendy hýbající světem technologií

/
/
/
627 Zobrazení



Na Vysoké škole polytechnické Jihlava (VŠPJ) se v prvním květnovém týdnu uskutečnila konference Trendy a technologie 2022. Konferenci od roku 2012 organizuje katedra technických studií s cílem zprostředkovat setkání významných zástupců průmyslu z Vysočiny se studenty a akademickými pracovníky a prezentovat technologické inovace.

Pátý ročník se uskutečnil po téměř tříleté odmlce způsobené pandemií koronaviru. Vůbec poprvé se konference konala ve Výukovém centru VŠPJ. Hlavními partnery byly společnosti NXP Semiconductors Czech Republic, s. r. o., a OptoNet Communication, spol. s r. o.

Konferenci slavnostně zahájil prorektor Zdeněk Horák, vedoucí katedry technických studií a zároveň nově zvolený kandidát na rektora VŠPJ. Poté odstartoval program věnovaný několika tematickým oblastem, které svým odborným zaměřením pokrývají oblasti studia technicky zaměřených studijních programů na VŠPJ. Interaktivní přednášky odborníků z praxe se věnovaly zejména tématům podnikové informatiky, vývoje software, průmyslové automatizace či 3D tisku. „V rámci programu vystoupil například Josef Vochyán ze společnosti Marelli Automotive Lighting Jihlava s příspěvkem zaměřeným na využití LED v automobilových světlometech, Rostislav Prosecký z firmy Optonet Communication prezentující nově vznikající datové centrum na Vysočině nebo Pavel Macenauer z firmy NXP Semiconductors, který představil využití neuronových sítí v mobilních technologiích,“ říká Antonín Přibyl, vyučující na katedře technických studií a organizátor konference.

Kromě zástupců průmyslu prezentovali své příspěvky na konferenci i odborníci působící ve významných výzkumných ústavech či veřejných institucí. Studenti a další účastníci konference tak měli možnost zhlédnout prezentaci Jakuba Novotného z Ústavu teoretické a aplikované mechaniky Akademie věd České republiky věnovanou technologickému výzkumu zříceniny hradu Štamberk nebo si poslechnout přednášku Petra Pavlince z Krajského úřadu Kraje Vysočina zaměřenou na digitálně technické mapy. Na závěr programu si mohli účastníci prohlédnout laboratoře Katedry technických studií VŠPJ včetně kyber-fyzikální továrny v suterénu výukového centra.


Konference se zúčastnilo také 120 studentů VŠPJ a 30 studentů Gymnázia Jihlava. Došlo tak nejenom ke vzájemnému kontaktu průmyslových partnerů, ale také k propojení studentů s těmito firmami. Studenti díky tomu v průběhu konference kontaktovali zástupce přítomných firem a informovali se o možnostech praxí, témat bakalářských prací či v případě studentů třetích ročníků o možnostech volných pracovních pozic. „Věřím, že konference byla pro studenty nejenom jedinečnou příležitostí rozšířit svůj přehled v oblasti technologických trendů a inovací, ale pomohla jim i získat inspiraci a motivaci pro jejich budoucí profesní směřování,“ uvádí prorektor Zdeněk Horák.

  • Facebook
  • Twitter