Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Obnovený humpolecký park Stromovka se otevírá veřejnosti

/
/
/
2496 ZobrazeníV pátek 7. června odpoledne otevírá město Humpolec kompletně obnovený park Stromovka v centru města. Rozsáhlé práce začaly na jaře minulého roku a zahrnovaly hlavně úpravu terénu, nové cesty, revitalizaci zeleně, nové hřiště i nový altán, kde své zázemí najde kavárna.

Autorem projektu obnovy je humpolecká firma OK Plan Architects, která zvítězila ve veřejné architektonické soutěži vypsané městem v roce 2014. Město Humpolec jakožto investor uspořádalo ve spolupráci s autorem projektu i několik veřejných projednání, v rámci kterých se obyvatelé města mohli k navrhovaným změnám vyjádřit. Realizace prací byla v režii firmy Firesta – Fišer.

Hlavním cílem obnovy centrálního parku bylo vylepšit, zbezpečnit a zpříjemnit tamní prostředí, a přilákat tak na Stromovku obyvatele i návštěvníky města k trávení volného času. I proto se slavnostní otevření parku ponese ve „volnočasovém“ duchu, kdy na návštěvníky čekají koncerty, aktivity pro děti i rodiny nebo výstavka připomínající historii obnovy parku. V 15.00 zahájí celé odpoledne krátké úvodní slovo představitelů města spojené se symbolickým přestřižením pásky.

  • Facebook
  • Twitter