Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Dvoulodní kostely na jihu Čech a pomezí Moravy

/
/
/
660 ZobrazeníDalší přednáškou z cyklu Rodinné stříbro – Památky kolem nás bude téma dvoulodních kostelů na jihu Čech a pomezí Moravy. Koná ve čtvrtek 6. června v 18.00 v Univerzitním centru Masarykovy univerzity v Telči přednese ji Roman Lavička.

Přednášející se zabývá dvoulodními kostely ze 14. a 15. století na bývalém rožmberském panství. Jejich poznání by však nebylo možné bez „moravské“ skupiny sakrálních staveb tohoto typu v Telči, Cizkrajově, Lidéřovicích a Slavonicích. Pozornost bude věnována vzniku dvoulodních kostelů, jejich historickému vývoji, funkcím, výzdobě a také jejich tvůrcům.

Přednáškový cyklus Rodinné stříbro – Památky kolem nás se stal pevně ukotvenou tradicí, která si získala své příznivce a své publikum. Jeho součástí je nejen péče o kulturní památky, ale i další zajímavá témata z historie. Přednášející vycházejí jak z řad zaměstnanců územního odborného pracoviště v Telči, tak z externích institucí a organizací.

Vstup je zdarma.

  • Facebook
  • Twitter