Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

O předporodní kurzy je v Havlíčkově Brodě velký zájem

/
/
/
1115 ZobrazeníGynekologicko-porodnické oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod zaznamenává velký zájem o předporodní kurzy. Kurzy byly obnoveny na začátku června a nyní by byly obsazeny do srpna letošního roku. Proto se navýšila intenzita pořádání.

„Abychom vyšli vstříc všem rodičkám, přidáváme aktuálně termíny kurzů,“ sdělila vrchní sestra oddělení Martina Horáčková. Maminky se mohou objednávat na telefonním čísle 569 472 397. Kapacita jednoho kurzu je deset párů.
„Chceme nastávajícím rodičům dopřát prostor k dotazům a zároveň i komfort při prohlídce,“ dodala Martina Horáčková. Součástí kurzu je prohlídka porodních sálů a stanice šestinedělí, získání informací  o průběhu porodu, dýchání, masážích, úlevových polohách, atd.
Prostor je i na dotazy a konzultace porodních plánů. Dopředu tak získají rodičky i materiály a dotazníky, které pak při příjmu k porodu už předkládají lékaři a porodním asistentkám vyplněné. K dispozici maminkám je také předporodní kurz kojení, kterým za rok projde zhruba 200 maminek. Pořádá jej dětské oddělení naší nemocnice od roku 2018.  „Jeho myšlenkou je ukázat předem zejména prvorodičkám techniky kojení, seznámit je s výhodami kojení pro miminko i je samotné,“ sdělila primářka dětského oddělení Magdalena Chvílová Weberová.
Nemocnice má speciální program podpory kojení, který kromě horké NONSTOP linky a laktační poradny zahrnuje též speciální kojící pokoj a péči našich pediatrů.

  • Facebook
  • Twitter