Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

O paprskové optice v Jihlavě

/
/
/
502 ZobrazeníPřednášku Zbyňka Dostála z CEITEC a VUT Brno nazvanou Paprsková optika ve službách astronomie pořádá v muzejním Malovaném sále ve čtvrtek 25. listopadu od 17.00 Jihlavská astronomická společnost, Pobočka Vysočina České astronomické společnosti a Muzeum Vysočiny Jihlava.


Přednáška se uskuteční .V přednášce budou představeny principy paprskové (geometrické) optiky v souvislosti s možnostmi využití těchto fyzikálních zákonů v základních přístrojích, které astronomové používají pro zkoumání vesmíru – v dalekohledech. Přednáška se věnuje také tzv. optickým vadám, které jsou pro některé druhy dalekohledů charakteristické.
Zbyněk Dostál působí ve Středoevropském technologickém institutu CEITEC v Brně a přednáší fyziku a jemnou mechaniku na Vysokém učení technickém v Brně. V oblasti jemné mechaniky je také držitelem několika patentů a užitných vzorů.

  • Facebook
  • Twitter