Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Přišel o auto a možná přijde i svobodu

/
/
/
566 ZobrazeníZákaz řízení ignoroval během listopadu dvaatřicetiletý muž z Třebíčska, kterého policisté přistihli třikrát za volantem. Poslední jízda skončila minulý týden v policejní cele. Kriminalisté totiž zahájili jeho trestní stíhání a obvinili ho ze spáchání trestného činu. Navíc přišel o auto.

Ve čtvrtek 18. listopadu zastavili policisté v Moravských Budějovicích před polednem vůz Škoda Octavia, které jelo po Palackého ulici. „Řidič nepředložil doklady a snažil se vydávat za jinou osobu, se kterou se znal. Policisté zjistili, že muž neuvádí pravdivé informace i to, proč skrýval svou skutečnou totožnost i důvod. Má totiž od loňského léta soudem uložený mimo jiné zákaz řízení všech motorových vozidel na dobu tří let a trest mu měl skončit až v polovině roku 2023. Navíc se jednalo o stejného řidiče, kterého policisté přistihli při řízení vozu na začátku minulého týdne v obci na Moravskobudějovicku a také v první polovině listopadu na Jaroměřicku, oba případy policisté po odhalení řešili ve zkráceném přípravném řízení,“ popsala policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Muže důvodně podezřelého ze spáchání trestné činnosti policisté zadrželi, prověřování případu převzali třebíčští kriminalisté. Vozidlo v rámci trestního řízení zajistili. Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání zadrženého muže. „Dvaatřicetiletý muž z Třebíčska byl obviněn ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí,“ dodal Milan Špaček, vedoucí oddělení obecné kriminality. Obviněný muž byl v minulosti už opakovaně soudně trestaný.

„Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby. Případ kriminalisté dále vyšetřují. Za trestný čin lze uložit trest odnětí svobody až na dva roky,“ uzavřela Jana Kroutilová.

  • Facebook
  • Twitter