Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Na osmi místech Vysočiny vystaví lidé vládě účetV úterý 9. června se na osmi místech Vysočiny (údaj k 7. červnu) uskuteční po delší pauze shromáždění spolku Milion chvilek. Podle svolavatelů chtějí účastníci vyjádřit svou nespokojenost s některými aktuálními kroky vlády.

Podle informací organizátorů by se měli sejít lidé v Havlíčkově Brodě, Novém Města na Moravě, Jihlavě, Třešti Pelhřimově, Velkém Meziříčí, Moravských Budějovicích a Náměšti nad Oslavou.
Tři dny poté, co vedení spolku Milion chvilek oznámilo protestní setkání přijalo Ministerstvo zdravotnictví ČR nařízení, kterým omezilo počet účastníků na 500. S tím, ale spolek nesouhlasí, považuje to za protiústavní a obrátilo se na soud. Argumentuje tím, že Ministerstvo vnitra ČR na konci dubna oznámilo, že se lidé mohou shromažďovat bez omezení, musí ale dodržovat bezpečnostní pravidla.

  • Facebook
  • Twitter