Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Moderní polohovací lůžka přinášejí pacientům brodské nemocnice větší komfort

/
/
/
1057 ZobrazeníCelkem 65 elektricky ovládaných, polohovacích lůžek slouží nově pacientům Nemocnice Havlíčkův Brod. Vybavena jimi byla oddělení, kde jsou pacienti hospitalizováni nejdéle – oddělení interní a oddělení následné péče a rehabilitace. Pro pacienty jsou pohodlná a bezpečná. Personálu pak nové postele ulehčí práci. Investice přesáhla 2,7 milionu korun.

„Elektrickými polohovatelnými lůžky se snažíme vybavit standardní oddělení, kde jsou pacienti v riziku pádu, dekubitů, po operacích a nyní i oddělení s delší dobou hospitalizace. Aktuálně tvoří dvě třetiny lůžkového fondu nemocnice kvalitní elektricky ovladatelná a polohovatelná lůžky s antidekubitními matracemi, která zvyšují komfort a bezpečí,“ upřesnila náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Lada Nováková.

Padesát lůžek na interní oddělení za celkovou cenu 2 155 000 korun s daní nemocnice získala v rámci projektu IROP. Právě těchto padesát lůžek chybělo k tomu, aby všechny stanice interního oddělení nabízely při hospitalizaci pacientům komfort a pohodlí. „Doplněním stávajícího stavu, lůžky Linet Eleganza 1, je naše oddělení kompletně vybaveno elektrickými polohovatelnými lůžky. S novými lůžky se velmi dobře manipuluje, jsou opatřeny pasivními antidekubitními matracemi, vestavěnými postranicemi pro bezpečí pacientů a jednoduchými ovladači s rychlými návody pro obsluhu, které využívají pacienti, ale i rodiny při manipulaci s lůžky,“ sdělila vrchní sestra oddělení Petra Chymová.

Část nových lůžek disponuje funkcí „kardiacké křeslo“. Tato poloha je nastavitelná stisknutím jediného tlačítka a pomáhá optimalizovat výkon plic i oběhové soustavy. Každé lůžko pak má připevněno tzv. vstávací madlo pro podporu pacienta při vstávání z lůžka. „Nemocniční lůžka jsou základem vytvoření komfortu pro našeho pacienta. Proto jsme rádi, že můžeme při naší práci používat lůžko s nadstandardními vlastnostmi a sofistikovanými funkcemi. Výhodou je i vysoká nosnost,“ dodala vrchní sestra interního oddělení. Všechna lůžka jsou pak vybavena antidekubitními matracemi, čímž se výrazně snižuje riziko vzniku dekubitu u pacientů, kteří jsou dlouhodobě na lůžku

Mimo projekt pak nemocnice nakoupilo dalších 15 kusů lůžek na oddělení následné péče a rehabilitace za cenu 568 tisíc korun. I zde se jedná o elektricky ovladatelné postele s vysoce kvalitními matracemi a nosností 200 kilogramů. „Tyto postele jsou velkým přínosem pro práci sester. Manipulace a polohování pacientů méně pohyblivých či s vysokou hmotností je pro sestřičky velkou zátěží,“ dodala vrchní sestra oddělení následné péče a rehabilitace Mgr. Erika Weisshauptová.

V předchozích letech byla moderními lůžky vybavena oddělení ortopedické, infekční, chirurgické, urologické a další. S obnovou lůžkového fondu bude nemocnice pokračovat i v příštím roce. Snahou je, aby v roce 2021 tvořila lůžkový fond už pouze elektricky polohovatelná lůžka.

  • Facebook
  • Twitter