Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Mladík si přepadení ve Štokách vymyslel, policisté případ šetřili zbytečně

/
/
/
929 ZobrazeníPolicisté z Havlíčkova Brodu prověřovali v uplynulých dnech oznámení o fyzickém napadení mladíka ve Štokách, ke kterému mělo dojít v sobotu 16. února v nočních hodinách. Sedmnáctiletý mladík si ale vše vymyslel.

„Policistům oznámil, že ho na diskotéce v místním kulturním domě neznámí pachatelé vyzvali, aby s nimi šel ven. Venku ho pak měli fyzicky napadnout a měli mu dokonce vyhrožovat s nožem v ruce. Místo, kde mělo k činu dojít, policisté společně s kriminality důkladně ohledali a pátrání po neznámých útočnících, kteří měli mladíka zranit, věnovali maximální pozornost,“ uvedla Dana Čírtková, tisková mluvčí policistů na Vysočině.
Kriminalisté nakonec zjistili, že si mladík napadení neznámými útočníky vymyslel, protože se bál reakce svých rodičů, při pádu v podnapilém stavu si totiž přivodil zranění a vyrazil si dva zuby. Kriminalisté proto tento případ odložili, protože se nestal.
„V této souvislosti je potřeba uvést, že prověřování a šetření každého vymyšleného nebo nepravdivého oznámení zbytečně zaměstnává policisty, kteří se těmto případům vždy intenzívně věnují s cílem co nejrychleji dopadnout a usvědčit údajné pachatele. Když pak prověřováním, výslechem svědků a dalším šetřením zjistí, že si oznamovatel celou věc vymyslel, byla jejich práce a veškeré vynaložené úsilí zcela zbytečné. A to by si měli všichni, kteří úmyslně oznamují vymyšlené události, uvědomit,“ dodala tisková mluvčí,

  • Facebook
  • Twitter