Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Podpořte nás prosím.

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

Mezinárodní úspěch havlíčkobrodského oddílu karate a kobudo

/
/
/
499 Zobrazení

Skvělý úspěch dosáhl havlíčkobrodský oddíl tradičního okinawského karate a kobudo na Světovém poháru (mistrovství světa) WOF ve francouzském městě Thonon-les-Bains, které leží přímo u Ženevského jezera. Za Havlíčkův Brod startovalo v týmu České federace Okinawa Karate a Kobudo šest reprezentantů.

Zuzana Dlugošová se v disciplíně karate-kata DAN umístila na třetím místě a do Havlíčkova Brodu přivezla bronzovou medaili. Prestižní umístění v kategorii černých pásů (DAN) je o to cennější, že 1. dan získala zkouškou u okinawského mistra Kenyu Chinena teprve letos a tím potvrdila své kvality z předchozích soutěží v kategorii barevných pásů (KYU).

Další dvě bronzové medaile vybojoval v kategoriích karate-kata-kumiwaza DAN a kobudo-kata-kumiwaza DAN Miroslav Sommer mladší. V těchto dvou disciplínách soutěžil v tříčlenném týmu, společně s Radkem Zikmundem a Markem Machem z pražského oddílu. Tito dva reprezentanti jsou rovněž odchovanci senseie Jana Kopeckého z Havlíčkova Brodu, momentálně žijící a trénující v Praze.
Přímo po soutěži následoval v tomto městečku týdenní letní seminář karate a kobudo, kterého se z Havlíčkova Brodu účastnilo pět karatistů. Společně s 200 účastníky z mnoha zemí, mezi nimi i z Japonska a Kanady, drilovali techniky shorin-ryu karate, především ve dvojicích, tzv. kumite (volný boj). V kobudo (boj se zbraněmi) se vyučovali techniky s různými okinawskými zbraněmi. Seminář vedl sensei Kenyu Chinen z Okinawy.

Po návratu do České republiky si sportovci užívají ještě pár zasloužených volných letních dnů bez tréninků, aby načerpali síly do nové sezony. Ta začíná už v půlce září.

  • Facebook
  • Twitter