Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Masarykovo náměstí v Jihlavě opět zaplnili trhovci

/
/
/
562 ZobrazeníTržnice na jednom z největších náměstí České republiky je otevřená každý pracovní den od 7.00 do 17.00. Sehnat na ni lze zemědělské produkty, květiny, sazenice nebo potraviny či rukodělné výrobky.

V pondělí 20. dubna zahájila provoz městská tržnice na Masarykově náměstí. V rámci hygienicko-bezpečnostních opatření kvůli šíření pandemie nemoci Covid-19 jsou pulty trhovců postaveny dva metry od sebe a sami nakupující k nim musejí přistupovat jednotlivě. Kvůli stanoveným povinným rozestupům nechalo město vyznačit u prodejních pultů také tzv. diskrétní zónu čárami na dlažbě.

„Při přístupu k pultům bude také povinná ochrana horních cest dýchacích, a to jak pro pracovníka na prodejním místě, tak i pro zákazníka. Dále zajistíme, aby pracovníci na prodejních místech nosili rukavice při kontaktu se zbožím a při přijímání plateb od zákazníků. Žádáme i zákazníky, aby rukavice používali při vybírání zboží. Prodávané zboží bude bez možnosti ochutnávky nebo konzumace,“ uvedl mluvčí Služeb města Jihlavy, které tržiště provozují, Martin Málek.

Trhovci zde budou moci v pracovních dnech od 7.00 do 17.00 prodávat zemědělské produkty, květiny, potraviny, řemeslné a rukodělné výrobky. Ukončení provozu je naplánováno na 3. listopadu, pokud nedojde k dřívějšímu uzavření z důvodu zhoršení epidemiologické situace.

  • Facebook
  • Twitter