Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jiří Kabelka stoprocentním vlastníkem žďárské společnosti DEL

/
/
/
2657 ZobrazeníJeden ze zakladatelů a dosavadní předseda představenstva inženýrské společnosti DEL ze Žďáru nad Sázavou Jiří Kabelka získává její stoprocentní obchodní podíl. Po dohodě s ostatními akcionáři se bude nadále věnovat své vizi dlouhodobého rozvoje společnosti.

Její vedení zůstává ve svých pozicích, kde se bude dále podílet na výkonném řízení podniku. Účastníci se rozhodli nezveřejňovat výši transakce.
Žďárský DEL, který se specializuje na průmyslovou automatizaci a patří mezi největší zaměstnavatele v regionu, bude mít nově jen jediného vlastníka. Tím se v červnu po dohodě s dalšími čtyřmi společníky stal jeden ze zakladatelů společnosti Jiří Kabelka. „Společně s bývalými akcionáři jsme naši společnost budovali dlouhá léta, letos to bude 25 let od jejího založení. Dostali jsme se do věku, kdy je čas zamyslet se, jak dál. Shodli jsme se, že nepodstoupíme riziko v podobě cizího investora. Je pro nás důležité zachovat kontinuitu a stabilní prostředí. Po vzájemné dohodě proto společnost převezmu sám, protože chci i nadále rozvíjet celou skupinu. Věřím, že společně se skvělými zaměstnanci změnu zvládneme a udržíme se na špici evropské úrovně technologických automatizačních firem,“ uvádí Jiří Kabelka, který má zájem na tom, aby společnost nadále patřila mezi lídry v oboru automatizace, inženýringu, robotizace či nově v oblasti výroby nabíjecích stanic pro elektromobily.

Bývalí spoluvlastníci v DEL zůstávají
Změna struktury vlastnictví se nepromítne do obsazení managementu společnosti, bývalí spoluvlastníci zůstávají i nadále ve svých řídících pozicích. „Na budování firmy do podoby, kterou má dnes, jsem se podílel více než dvacet let. Svůj podíl nyní rád předávám do rukou, o kterých vím, že se budou starat o její prosperitu i v budoucnosti. Stejně tak jsem připraven postupně předávat své dlouholeté zkušenosti nové generaci manažerů,“ říká jeden z původních akcionářů Zdeněk Králíček, který ve společnosti DEL zároveň působí jako obchodní ředitel.
Situace, kdy dlouhodobě společně budovanou firmu nepřevezme cizí subjekt, je podle odborníků spíše ojedinělá. „Často se setkáváme s modelem, kdy původní zakladatelé společnost buď prodají strategickému investorovi, anebo ji přenechají svým nástupcům. Tento případ je však výjimkou, protože stoprocentní podíl získal právě jeden ze zakladatelů,“ dodává Petr Kymlička, partner poradenské společnosti Moore Czech Republic, která převod vlastnických podílů odborně zaštiťovala.

  • Facebook
  • Twitter