Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Horniny z geoexpozice mají i třebíčské základní školy

/
/
/
781 ZobrazeníVe středu 17. června předali zástupci vedení města ředitelům třebíčských základních škol krabice se sbírkou hornin, které školy použijí při vzdělávání žáků. Kameny kopírují novou geoexpozici v Týnském údolí, jen v mnohem menším měřítku.

„Krabice obsahují dvacet kamenů, mapu lokalit, kde se vyskytují, časovou osu jejich vzniku a popis hornin. Malé výukové geoexpozice pro město vyrobil Český svaz ochránců přírody z Kněžic, cena jedné je 865 korun,“ popsal dar pro základní školy starosta Pavel Pacal.

Geoexpozici v Týnském údolí realizovalo město Třebíč ve spolupráci se střediskem ekologické výchovy Chaloupky a Českým svazem ochránců přírody Kněžice v jarních měsících letošního roku. Lidé zde najdou bloky horniny z Vysočiny, Znojemska i Pardubicka. Součástí expozice jsou například horniny, ze kterých je postavena Bazilika sv. Prokopa, sochy, náhrobky a pomníky na území města. Nejtěžší kámen, žula (granit), má 3,7 tuny, nejmenší je půltunový.

  • Facebook
  • Twitter