Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :

/
/
/
1291 Zobrazení

Poslední májovou sobotu za chladného a sluncem neoplývajícího rána započal jihomoravský přebor dorostu v areálu Horáckého tenisového klubu Třebíč. Turnaje se zúčastnilo celkem 55 dorostenců z několika klubů spadajících pod Jihomoravský tenisový svaz.

Na jedno z prvních klání po koronavirové pauze přijela velmi silná konkurence včele s předními dorostenci České republiky
z TK Agrofert Prostějov. Nasazenou jedničkou se stal Hynek Bartoň (11. dorostenec v republice), dvojkou Jaroslav Šmédek (16. dorostenec v republice), trojkou Ondřej Válek (18. v republice).
Svoje zástupce v turnaji měl i pořádající klub HTK Třebíč. Z domácích hráčů došel nejdále Matyáš Říha, který prošel až do osmifinále, kde nestačil na turnajovou sedmičku Josefa Zapletala ze Slovácka.
V sobotu se stihla odehrát dvě kola dvouhry a jedno kolo čtyřhry. K vidění byly zajímavé zápasy i večerní dešťová přeháňka.
V neděli už tolik počasí nepřálo. Ranní déšť však postupně slábl a odehrát se mohlo další kolo čtyřhry a dvě kola singlu (osmifinále a čtvrtfinále). Mezi nejlepší osmičku turnaje postoupila nasazená jednička Hynek Bartoň, ovšem dále se nedostal. V boji o top 4 prohrál s Matoušem Otypkou 4:6, 6:3, 6:7. Druhý čtvrtfinálový duel obstarali Šimon Mališ a Josef Zapletal, jenž jako jediný hráč mezi top 8 nereprezentuje TK Agrofert Prostějov. Zapletal zvítězil 6:1, 6:3. V dalších zápasech Ondřej Válek porazil Jakuba Nováka 6:4, 6:4 a Jaroslav Šmédek přehrál Lukáše Vaculíka 6:1, 6:1.
V pondělí se dohrála čtyřhra a odehrála dvě semifinálová klání. Do finále čtyřhry se nakonec dostaly páry Válek/Otypka a Mališ/Zapletal, kteří se radovali z prvenství po výhře 6:3, 6:3. Třetí místo obsadily dvojice Bartoněk/Vaculík a Šmédek/Prusenovský. V semifinále singlu přítomné čekaly duely Otypka proti Zapletalovi a Válek proti Šmédkovi. Matouš Otypka vyhrál po zajímavém průběhu zápasu 6:2, 0:6, 6:1. Ondra Válek zvítězil 6:4, 7:5.
Finálový souboj mezi Matoušem Otypkou a Ondřejem Válkem nás čekal v úterý. Parťáci ze čtyřhry si to proti sobě rozdali o titul jihomoravského přeborníka. Zápas nakonec vyhrál ve dvou sadách Ondřej Válek 6:3, 7:6. Pro Ondru to byl už třetí triumf na jihomoravském přeboru za poslední 2 roky (jednou vyhrál zimní, dvakrát letní) a vlastně na „domácí půdě“, protože z Třebíče pochází, a ještě do konce minulého roku byl členem HTK Třebíč.
Přebor se velmi vydařil. Kromě výborných výkonů se musí ocenit i skvělá organizace a výborný rozhodčí Karel Přerovský. Kolotoč soutěžních duelů a klání se postupně rozjíždí a na dorosteneckou špičku se můžete těšit už 9. června na turnaji kategorie A ve Zlíně.