Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Díky sponzorovi pořídili v jihlavské nemocnici nový plicní ventilátor

/
/
/
735 ZobrazeníNový plicní ventilátor za půl milionu korun pořídila nově jihlavská nemocnice. Přístroj se mohl koupit díky sponzorovi. Celkově za poslední týdny přibyly v zařízení čtyři nové kusy, které pomohou pacientům na jednotkách intenzivní péče a oddělení ARO s dýcháním.

Na plicní ventilátory vyhlásila jihlavská nemocnice veřejnou sbírku a na účtu se za několik týdnů sešly více než dva miliony korun. Nyní se přidala jihlavská firma Kronospan, díky které se pořídil čtvrtý nový přístroj za půl milionu korun.
„Jsme rádi, že jsme mohli podpořit právě jihlavskou nemocnici, protože naši pomoc vždy směřujeme jak k našim zaměstnancům, tak i k regionu, ve kterém žijeme a pracujeme. A investice do konkrétního přístroje, který bude zachraňovat životy, pro nás byla jasná volba,“ říká jednatelka Sylva Krechlerová.
Plicní ventilátor slouží na jednotkách intenzivní péče a oddělení ARO. Ročně potřebuje dechovou podporu v jihlavské nemocnici zhruba 300 pacientů. „Plicní ventilátory využijí nejenom pacienti s koronavirem, protože jednou z komplikací onemocnění Covid-19 je zápal plic, který v závažných případech vyžaduje dechovou podporu. Tu potřebují i pacienti s jinými obtíženi, někteří několik hodin, jiní několik dní i týdnů,“ vysvětluje ředitel jihlavské nemocnice Lukáš Velev s tím, že si velmi váží přístupu společnosti Kronospan. „Jsme rádi, že se firmy i podnikatelé sídlící v regionu snaží nemocnici podporovat. Je to myslím i obraz toho, jak se mění priority společenského prostředí,“ dodává.
„S Nemocnicí Jihlava máme velmi dobré vztahy a chceme být jejím dlouhodobým partnerem. Tato pomoc není posledním projektem. Budeme i nadále spolupracovat, protože si uvědomujeme, že potřebné vybavení je pro zdravotníky i pacienty velmi důležité,“ dodává jednatel firmy Kronospan Martin Dvořáček.
Jihlavská nemocnice má aktuálně k dispozici 24 plicních ventilátorů.

  • Facebook
  • Twitter