Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jihlavský stacionář má nové místnosti a venkovní hřiště

/
/
/
810 ZobrazeníStatutární město Jihlava investovalo do rozvoje budovy a zahrady Denního a týdenního stacionáře Jihlava. Klienti, z nichž jsou někteří členové sportovního klubu Ježci, mohou nyní k pohybovým aktivitám využít víceúčelové hřiště či posilovací stroje v zahradě.

„V rámci projektu došlo k rozšíření dvou denních místností klientů denního a týdenního stacionáře a jejich vybavení kuchyňskými linkami sloužícími pro nácvik sebeobsluhy, rozšíření skladu invalidních vozíků, vznik příručního skladu, vybudování bezbariérového sociálního zařízení a přebudování vstupu a jeho zastřešení,“ sdělila ředitelka Denního a týdenního stacionáře Jihlava Eva Pohořelá.

Slavnostní otevření nových prostor doprovázela první rozcvička klientů stacionáře na hřišti, ke které přidali také zástupci města Jihlavy, náměstci primátora Radek Popelka a Jaromír Kalina. „Rozcvička klientů stacionáře nám dokázala, že to byla potřebná investice a celý prostor bude bohatě využíván,“ sdělil Jaromír Kalina.

Rekonstrukce Denního a týdenního stacionáře probíhala od prosince minulého roku a stála více než šest milionů korun. Investice byla podpořena dotací z Integrovaného regionálního operačního programu prostřednictvím Integrovaného plánu rozvoje území Jihlavské sídelní aglomerace ve výši přes čtyři miliony korun.

  • Facebook
  • Twitter