Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jihlavské zastupitelstvo pro výstavbu nového stadionu v Jihlavě

/
/
/
808 ZobrazeníDo roku 2023 by měla Jihlava mít novou multifunkční halu na místě stávajícího Horáckého zimního stadionu. Zastupitelstvo města o nové koncepci výstavby ledové plochy rozhodlo na svém zasedání v pondělí 10. prosince. Výstavba haly bude stát kolem 750 milionů korun.

„Po pečlivém a zodpovědném zvážení všech variant, které jsou na stole, říkáme, že jde o nejlevnější a nejrychlejší řešení. Navíc je to řešení dlouhodobě udržitelné, protože přeci nikdo z nás nechce další generace dětí vozit bruslit za město,“ uvedl náměstek pro úsek správy realit města a předkladatel usnesení Petr Laštovička.

Jednání zastupitelů Jihlavy o zimním stadionu

„Po dobu rekonstrukce bude fungovat minimálně jedna ledová plocha a většina potřeb pravidelných uživatelů bude zachována. Prověřili jsme možnost zakoupit nebo pronajmout ještě jednu mobilní ledovou plochu, kde budou moci děti i profesionálové trénovat. Rizika spojená s přesunem Dukly známe a řešíme je velice aktivně. Pro zdárný průběh děláme maximum,“ dodal radní David Beke, pověřený vedením pracovní skupiny a přípravou výstavby stadionu.

„Po asi dvanácti letech analýz a přešlapování na místě padlo na základě všech předložených argumentů konečně rozhodnutí. Vnímáme složitost situace a zároveň prosíme všechny zúčastněné strany o spolupráci a nutnou trpělivost,“ uvedla primátorka Karolína Koubová.

Výstavbě nové haly bude předcházet užší architektonická soutěž, jejíž vítěz zhotoví projektovou dokumentaci. Výsledky soutěže by měly být známy v červenci příštího roku. Stavební stroje se na místo současného stadionu vydají v druhé polovině roku 2021, dokončení stavby je pak plánováno na rok 2023.

Na výstavbu stadionu naváže také úprava parku Smetanovy sady a okolních ulic. „Důležité je uvědomit si, že s budovou současného stadionu město musí pracovat tak jako tak a na obě haly prostě nemáme peníze. Výstavbou haly na zelené louce problém současné haly nezmizí. A nejde jen o budovu samotnou, ale i o velmi neutěšený stav v ulicích kolem,“ doplnil náměstek pro oblast územního plánování města Vít Zeman.

Pro usnesení bylo dvacet zastupitelů, proti třináct, zdržel se jeden a nehlasovali tři zastupitelé. Opoziční zastupitelé v dvouhodinové rozpravě předcházející schválení usnesení upozornili například na komplikace při výstavbě v centru města a při provozování ledních sportů během dvouleté odstávky stadionu.

  • Facebook
  • Twitter