Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Fotosoutěž Photographia Natura 2018 zná vítěze

/
/
/
1114 ZobrazeníV pátek 7. prosince se uskutečnila vernisáž výstavy 105 vybraných fotografií, během níž proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků soutěže a předání cen autorům nejlépe hodnocených snímků. Tématem patnáctého ročníku fotosoutěže pořádané Muzeem Vysočiny Jihlava byly Květy, listy, plody aneb všímáme si detailů. 

„Do uzávěrky jsme obdrželi 475 soutěžních fotografií od 81 autorů z 35 obcí a měst z území celé republiky. V hlavní kategorii zvítězila fotografie Motýlci od Jaroslavy Melicharové z Jihlavy. Na druhém místě je Sblížení od Marka Musila z Jihlavy a třetí místo získala fotografie jihlavského fotografa Františka Štohanzla Lucerna.
Ve studentské kategorii zvítězila fotografie Život ve výškách od Nikol Treterové, studentky Farmeko Jihlava (bydlištěm v Okrašovicích na Třebíčsku) a v žákovské kategorii první místo obsadila fotografie Pichlavá krása Ondřeje Hály, žáka 6. třídy ZŠ z Havlíčkova Brodu.
Všichni jmenovaní obdrželi ceny, které kromě Muzea Vysočiny Jihlava věnoval i Kraj Vysočina a firma Mitech, s. r. o., Jihlava,“ popsal Pavel Bezděčka z Muzea Vysočiny Jihlava.
Výstava bude v našem muzeu otevřena do neděle 3. února 2019, následně bude na dva měsíce zapůjčena do Horácké galerie v Novém Městě na Moravě.

  • Facebook
  • Twitter