Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jihlavská vysoká škola představí výukovou továrnu pro průmysl 4.0

/
/
/
1380 ZobrazeníV pondělí 22. června proběhne slavnostní představení výukové továrny pro průmysl 4.0 v prostorách nově vybudovaného Výukového centra Vysoké školy polytechnické Jihlava (VŠPJ).

Akce je určena zástupcům gymnázií a technicky zaměřených středních škol z Vysočiny a zástupcům firem využívajících prvky konceptu průmyslu 4.0. Následné neformální setkání a diskuze umožní návštěvníkům navázat s VŠPJ spolupráci a využít tak vybavení v unikátních prostorách Výukového centra, které bylo nominováno na Českou cenu za architekturu 2020.

Akci zahájí v 9.30 rektor VŠPJ Václav Báča spolu s prorektorem pro tvůrčí a projektovou činnost a zároveň vedoucím Katedry technických studií Zdeňkem Horákem. Dále promluví zástupci Kraje Vysočina − hejtman kraje Jiří Běhounek a radní pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová. Řečníky doplní vedoucí oddělení vzdělávání firmy Festo, s. r. o., Filip Škeřík. Firma Festo je dodavatelem unikátní technologie CP Factory – univerzální výzkumné a výukové platformy pro průmysl 4.0, kterou je vybavena nově vybudovaná Laboratoř průmyslové automatizace a robotiky v objektu Výukového centra VŠPJ.

Detailní seznámení s touto technologií, a to včetně plánu jejího využití ve výuce a pro partnery z aplikační sféry, proběhne formou prezentace ve velkokapacitní posluchárně Výukového centra a následně akademičtí pracovníci názorně předvedou funkčnost výrobní linky. „V rámci představení linky bude předveden nejen samotný výrobní proces, ale také jeho počítačová simulace tzv. virtuálním dvojčetem. Počítačovým modelem, který umožňuje snadno a bez velkých nákladů simulovat libovolné konfigurace dané linky a který se v budoucnu stane nedílnou součástí každé průmyslové výroby,“ upřesňuje Jan Jirsa z Katedry technických studií.

  • Facebook
  • Twitter