Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jihlava letos opět bez průvodu svatého Martina, kvůli covidu

/
/
/
437 ZobrazeníTradiční průvod Jihlavou se jako jedna z neoblíbenějších novodobých jihlavských akcí ani letos neuskuteční kvůli vládním protiepidemickým opatřením, která začnou platit od 1. listopadu.

Průvod se kvůli pandemii koronaviru nekonal ani v roce 2020. „Letošní průvod jsme chystali do poslední chvíle, už byl znám i program a trasa. Po vyhlášení listopadových pandemických opatření jsme ale byli nuceni jej opět zrušit. Na Masarykově náměstí není možné zajistit omezený počet návštěvníků a kontrolu očkovacích certifikátů, klinických příznaků či testování. Velmi nás to mrzí a upřímně doufám, že to je naposled a příští rok už průvod sv. Martina uspořádáme bez omezení,“ uvedla radní města pro oblast kultury Silvie Čermáková.

Město neumí zajistit, aby se akce nezúčastnilo víc jak 2000 lidí, což je podmínkou nových protiepidemických opatření. Jde o průvod, který v centru města tradičně sledovalo v předchozích letech pět až sedm tisíc lidí. V prostoru, kde se tradičně akce koná, není reálné dodržet plánovaná nařízená opatření.

Na přípravách akce Jihlava k Vánocům ale město pracuje dál. Dřevěné vánoční městečko bude opět kolem ledové plochy, která se začne stavět na přelomu října a listopadu. Prodejní stánky budou tentokrát i pod kašnou na horním Masarykově náměstí. „Na kluzišti i u stánků budeme schopni zajistit platná opatření, pokud nedojde k jejich dalšímu zpřísnění nebo úplnému zákazu venkovních akcí. Omezit počet bruslících dovedeme a na režim u prodejních stánků bychom také měli být schopni dohlížet,“ uvedl vedoucí odboru školství a kultury Tomáš Koukal.

Na přípravě letošního programu akce Jihlava k Vánocům opět spolupracuje Petr Píša. Kluziště vyroste kolem morového Mariánského sloupu a kolem ledové plochy budou dřevěné prodejní stánky. Počítá s větším prostorem uvnitř vánočního městečka než v roce 2019. Uskutečnit by se měla divadelní představení a koncerty a počítá se třeba i s účinkováním kovářů. Plánují už se také tematické komunitní večery nebo filmové projekce. V plánu je i vystoupení místních spolků, kapel či žáků Základní umělecké školy Jihlava. Zde v online zpravodaji Ježkovy oči budou průběžně zveřejňovány informace o programu.

  • Facebook
  • Twitter