Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Festival Folková Lípa v sobotu v sokolovně v Lípě

/
/
/
900 ZobrazeníTřetí ročník festivalu Folková Lípa se uskuteční v sobotzu 30. října od 16.00 v sokolovně v Lípě u Havlíčkova Brodu, vystoupí Robert Křesťan a Druhá tráva, Pavel Čadek, Rendez-fou, Choroši, Nezmaři a Epydemye.

Festival zahájí v 16.00 kapela, která letos získala dva Anděly, Robert Křesťan a Druhá tráva. Další účinkující je písničkář Pavel Čadek, který se doprovází na violončelo a tím vytvořil specifický podruh písničkářství, takzvaný cellofolk. Rendez-fou je kapela z jihlavska, která často bývá přirovnávána k Zuzaně Navarové a kapele Nerez. O jejich kvalitách svědčí například vítězství padesátého ročníku Porty nebo nominace jejich desky Miniatury na Cenu Anděl v kategorii Folk. Kapela Choroši je uskupení, které v dobrém navazuje na tradiční trampskou písničku. Jejich písně plynou s mluveným slovem tak, že si ani nevšimnete, že je už konec. Závěr festivalu letos patří Nezmarům, stálici folkové scény, a kapele Epydemye, jejíž vystoupení zakončení letošní Folkovou Lípu.

O zvuk a světla se na Folkové Lípě stará Sound24 alias Pepa Balcar, Michal Bechyně a Rejka Balcarová. Průvodním slovem provází Jirka Holoubek, kterého můžete znát ze Spirituál kvintetu nebo jako moderátora Českého rozhlasu Dvojky.

  • Facebook
  • Twitter