Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

I přes nepřízeň počasí se sbírka Koláč pro Bárku v Jihlavě vydařila

/
/
/
455 ZobrazeníDalší ročník charitativní akce Koláč pro hospic, kdy lidé mají možnost přispět na hospicovou službu, na hospic Bárka pod Oblastní charitou Jihlava, proběhl v Jihlavě. V první fázi měli lidé z Jihlavska možnost přispívat na jedenácti stanovištích po celé Jihlavě. Jako odměnu si odnesli 2 600 koláčků a vybralo se 139 116 korun. Sbírka na místní mobilní hospic Bárku dále pokračuje online formo až do konce října.

„Jsme rádi, že lidé už naši sbírku Koláč pro hospic znají a přišli na naše stánky, byť venku řádil déšť a nevlídné podzimní počasí,“ ohlíží se za první fází sbírky ředitelka jihlavské charity Hana Fexová. A hned ji doplňuje hlavní ekonom Petr Šíma: „Oproti loňsku došlo k navýšení výtěžků z pokladniček o 45 tisíc korun. Těší nás, že lidé pomáhají s námi i v nejisté době.“


Na dodání koláčů se podílelo pět regionálních pekáren Lapek, Veselo, Větrný Jeníkov, cukrárna U Koloucha a Marek z Telče. Akci pomohli zrealizovat ve svých prostorách Finanční úřad, Nemocnice Jihlava, Psychiatrická nemocnice a firmy Automotive lighting, Jipocar, Motorpal, Kronospan a Tesla Kolektor. „Všem moc děkujeme, že nám pomohli zorganizovat tuto stále populárnější sbírku, která se rok od roku rozrůstá,“ s povděkem kvitovala spolupráci s partnery Markéta Brestovská z domácího hospice Bárka. Do akce se rovněž zapojili dobrovolníci z řad veřejnosti a studenti jihlavských škol SZŠ a SOŠ Sociální u Matky Boží.
Hospicová služba nejen na Vysočině nabývá zájmu veřejnosti, a tak je potřeba rozšiřovat vybavení a personální kapacitu hospiců. Právě k tomu je nutné získat potřebné finance. Koláč pro hospic není logicky zdaleka hlavním zdrojem financování, byť se z vybraných prostředků financují potřeby vyplývající z provozu Bárky, ale má především charakter osvěty a předávání informací veřejnosti o tom, co hospic je a co nabízí za služby.
Sbírka pokračuje online formou až do konce října. Ti, kdo nestihli přijít k jednotlivým stánkům, nemusí smutnit, protože jihlavský hospic Bárku mohou podpořit přes platební bránu na webu www.kolacprohospic.cz. „Osmdesát procent lidí si přeje zemřít doma. V bezpečném prostředí a obklopeni svými blízkými. Pomozte jim splnit toto přání tím, že podpoříte charitu v péči o umírající,“ dodává Hana Fexová.

  • Facebook
  • Twitter