Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Hledání jara v Jihlavě se vydařilo

/
/
/
1375 ZobrazeníPět dospělých a sedm dětí se zúčastnilo v sobotu 13. dubna celostátní akce Mladých ochránců přírody Hledání jara v Jihlavě, kterou pořádal Český svaz ochránců přírody Jihlava (ČSOP).

Vycházka začala v Antonínově Dole a měřila zhruba deset kilometrů. Během ní postupně Emma, Šárka, Pavel, Simona, Denisa, Nina a Miloslav otevírali velkým zlatým klíčem studánky: Zahrádkářskou, Lesní, Anetku, Elišku, Emanuelu a Pod Kopulajem.
Zahrádkářskou studánku za Antonínovým Dolem postavili svépomocí místní zahrádkáři. Studánky Anetku, Elišku, Pod Kopulajem a Lesní vkusně zastřešil a pečuje o ně turista a truhlář Karel Hobza, o studánku Emanuelu se stará ochránce přírody Emanuel Tomek.
U každé studánky zazněly básně od Karla Holuba, členitým terénem se došlo do ATC Pávov. Cestou účastníci pozorovali chráněnou a vzácnou květenu v bukojedlové lokalitě PP Vysoký kámen. Velkým zážitkem pro všechny byl výstup na vrchol Vysokého kamene, po jeho zdolání si všichni prohlédli kamenné torzo, vyfotili se u nedalekého dřevěného kříže a pokračovali dál po určené trase. Z hledaných znaků jara účastníci viděli na několika místech vycházky blatouchy a děti skákat přes švihadlo, žabí vajíčka se nepodařilo nalézt.
Věcné ceny od ČSOP ZO 59/11 Jihlava, pobočný spolek, obdržel nejmladší účastník a ten, kdo nalezl první znak jara, všichni účastníci obdrželi kalendáříky od ČSOP s motivem Poutníkovy studánky u Nezdína. Během vycházky děti hrály soutěže Ivy Dolákové. I přes chladné počasí účastnici byli velice spokojeni a vyslovili organizátorům velké poděkování.

  • Facebook
  • Twitter