Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Velikonoční šachový turnaj v Krucemburku

/
/
/
1401 ZobrazeníVelikonoční žákovský turnaj v Krucemburku uspořádal v sobotu 13. dubna hlavní organizátoři Libor Kašpar a Jaroslav Hrančík ze šachového oddílu TJ Sokol Krucemburk v místní sokolovně.

Na turnaji se prezentovalo 38 mladých šachistů z toho osm děvčat do 14 let ze sedmi oddílů z Hlinska, Havlíčkova Brodu, Chotěboře, Žďáru nad Sázavou, Oudoleně, Ždírce nad Doubravou a domácího Krucemburku. Uskutečnil se jeden turnaj na sedm kol tempem 2 x 15 minut na partii.
Vítězem se stal zaslouženě Patrik Kocman ze ŠK TJ Jiskra Havlíčkův Brod, ze sedmi partií vybojoval 6,0 bodů, svým soupeřům povolil pouze dvě remízy. Druhý skončil Vítek Fencl ze ŠK TJ Jiskra Havlíčkův Brod s 5,5 body lepším pomocným hodnocením před třetím Filipem Ležalem z TJ Žďár nad Sázavou a Martinem Včelou z TJ CHS Chotěboř.
V kategorii mladších žáků zvítězil Rostislav Jun z TJ CHS Chotěboře před Viktorem Zahradníkem ze ŠO Hlinsko a Petrem Fouskem z TJ CHS Chotěboře.
V kategorii děvčat patří první místo Anně Satrapové ze ŠK Jiskra Havlíčkův Brod, před Hedvikou Kafkovou ze ŠO Hlinsko, třetí místo Hana Bártová z Jiskry Havlíčkův Brod.
Všichni obdrželi poháry, věcnou cenu, umístivší se v kategoriích na 4. až 6. místě obdrželi medaile a věcnou cenu, ostatní zúčastněné děti věcnou cenu. Po celý turnaj, v každé partii se urputně bojovalo, ve většině partií se projevila jednak menší hráčská a turnajová zkušenost, ale i zbytečná uspěchanost v provádění tahů, což ve většině vedlo k chybám a ztrátě partie, což platí zejména u mladší kategorie, ale to se dá u většiny žáků účastí v turnajích, trénincích, postupně odstranit.


Příští turnaj čeká na mladé adepty královské hry v sobotu 27. dubna, kde se uskuteční Velká cena města Havlíčkova Brodu – mládeže 2019, největší šachový turnaj mládeže, nejen na Vysočině.

  • Facebook
  • Twitter