Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

HB Ostrov se vrací do extraligy, chce zaútočit na titul

/
/
/
1733 ZobrazeníDo Havlíčkova Brodu se po čtyřech letech vrací extraliga mužů ve stolním tenisu. Asi žádné velké překvapení. HB Ostrov, klub s velkým potenciálem, směřoval k postupu do nejvyšší soutěže sportovní cestou a krok za krokem se extralize přibližoval. Tři kola před koncem letošní sezony se stolní tenisté HB Ostrov vyhoupli do čela tabulku 1. ligy, poté byla soutěž kvůli pandemii COVID-19 přerušena. Z rozhodnutí svazu se soutěžní ročník 2019/2020 dohrávat nebude, a tak se havlíčkobrodský klub opět vrátí mezi českou elitu… „Pro nás je to naplnění cíle, který jsme si dali,“ říká šéf havlíčkobrodského HB Ostrov Miroslav Jinek.

Stolní tenisté HB Ostrov si tak opět zahrají českou extraligu. V nejvyšší české soutěži dosud startovali čtyřikrát, jejich bilance je obdivuhodná. Při své extraligové premiéře v sezoně 2012/2013, vybojovali bronz, poté třikrát v řadě českou extraligu vyhráli… Do nejvyšší soutěže se HB Ostrov vrací po čtyřech letech. Jako nováček však rozhodně působit nehodlá… „Nechceme hrát podřadnou roli. Naopak. Naším cílem bude získat titul. Stavíme na to tým,“ prozradil Jinek.

Letošení sezona se stolním tenistům HB Ostrov Havlíčkův Brod vydařila…

Jména posil zatím havlíčkobrodský boss nechce odtajnit, nicméně jeho nový tým se bude hemžit kvalitními borci, kteří mají za sebou starty na evropských či světových šampionátech. Jedno jméno je už jasné. Nejde však o úplného novice. Bývalý český reprezentant Bohumil Vožický totiž v havlíčkobrodském klubu působí jako šéftrenér mládeže a v prostorách zdejší akademie již téměř rok s rodinou bydlí. „Jeho přestup z KT Praha tak byl logickým krokem,“ vysvětluje havlíčkobrodský boss.

Letošní kvůli koronaviru “zkrácená“ sezona byla pro stolní tenisty HB Ostrov nadmíru úspěšná. Na postupových příčkách skončilo hned kvarteto družstev, a tak bude mít havlíčkobrodský HB Ostrov zastoupení ve všech ligových soutěžích. Druhý tým v hierarchii HB Ostrov bude hrát 1. ligu. „Budou v něm především mladí stolní tenisté, které jako hrající trenér povede zkušený David Štěpánek,“ pokračuje havlíčkobrodský šéf. Třetí družstvo HB Ostrov bude hrát druhou ligu a “déčko“ si zahraje třetí ligu. „Extraliga má jiné termíny, a tak si můžeme dovolit hrát zápasy všech tří ligových soutěží najednou. Naše hala to prostorově umožňuje. Bude to zajímavé pro diváky, kteří se mohou těšit nejen na špičkové extraligové zápasy, ale i na víkendy plné ligového stolního tenisu,“ dodává Miroslav Jinek.

V Havlíčkově Brodě se bude opět hrát extraliga mužů ve stolním tenisu
  • Facebook
  • Twitter