Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Havlíčkobrodská porodnice hlásí rekordní počty porodů

/
/
/
1049 ZobrazeníHavlíčkobrodská porodnice v červenci doslova praskala ve švech. Narodilo se rekordních 160 dětí za měsíc. A také srpnové statistiky ukazují, že nadílka bude početná. Aktuálně se blíží nemocnice k 900 porodu letošního roku.

Za posledních dvacet let se tolik dětí za měsíc v havlíčkobrodské nemocnici nenarodilo. Až letos v červenci, kdy přišlo na svět přesně 160 miminek – 159 porodů, z toho jeden pár dvojčat. „To jsme za dvacet let, co tu pracuji, neměli. Skutečně nemůžeme hovořit o prázdninovém provozu, uskutečnilo se u nás v průměru pět porodů denně,“ říká s úsměvem porodní asistentka Hana Zadinová, která vede statistiky novorozenců v havlíčkobrodské nemocnici. Porodnice tak doslova praskala ve švech. Narodilo se 94 chlapců a 66 holčiček a nejčastějšími jmény, která maminky dávaly svým dětem, jsou Jan a Jakub, Ema/Emma, Eliška a Kristýna.

Letní měsíce patří dlouhodobě k měsícům s největší porodností. V loňském roce se nejvíc dětí narodilo v září – celkem 143 dětí. Druhým největším číslem měsíční porodnosti v našich statistikách byl červenec 2008, kdy se uskutečnilo 149 porodů. Podobná čísla zaznamenali v Havlíčkově Brodě i v červenci 2011 – 147 porodů a v březnu 2010 – 145 porodů.

  • Facebook
  • Twitter