Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Hasiči na Vysočině bojují s následky bouřek a přívalových dešťů

/
/
/
1040 ZobrazeníVíkendové směny hasičů zaměstnávají následky bouřek a přívalových dešťů. K čerpání vody ze zatopených sklepů a odstraňování spadlých stromů vyjíždějí nejčastěji na Žďársku.

Bouřka zasáhla Vysočinu už v sobotu odpoledne. „V souvislosti s počasím jsme zasahovali u více než dvou desítek událostí. Nejčastěji hasiči odstraňovali stromy a větve, které padly na komunikace a bránily tak plynulému provozu. V několika případech také hasiči čerpali vodu ze zatopených sklepů objektů,“ uvedla tisková mluvčí hasičů Petra Musilová s tím, že nejčastěji vyjížděli na Žďársku. V sobotu večer dosáhla v Borovnici řeka Svratka třetího stupně povodňové aktivity. Před devátou hodinou večer museli hasiči v Jinošově na Třebíčsku kvůli nebezpečně nakloněným stromům nad domy evakuovat 11 lidí. Spadlé stromy byly odstraněny v průběhu nedělního dopoledne.

Od nedělní desáté hodiny dopoledne zasahovali hasiči na Vysočině u více než třiceti událostí v souvislosti s počasím. „Nejčastěji hasiči odčerpávali vodu ze zatopených sklepů. V několika případech odstraňovali stromy a větve, které padly na komunikace a bránily tak plynulému provozu. Nejvíce událostí evidujeme na Žďársku, hasiči zasahovali nebo stále zasahují například v Polničce, Radešínské Svratce nebo Novém Městě na Moravě, kde bylo kvůli ucpané kanalizaci zatopeno několik ulic. V obci Počítky voda zatopila sklepy hned několika domů. V současné době je situace na místě stabilizovaná, voda postupně opadá a hasiči dokončují odčerpávání zatopených sklepů,“ doplnila Musilová.

Foto: HZS Kraje Vysočina

  • Facebook
  • Twitter