Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Fotbalisté FC Vysočina v pátek proti dalšímu aspirantovi postupu – Dukle Praha

/
/
/
646 ZobrazeníUž ve čtvrtém kole druhé fotbalové ligy bude Vysočina hostit jeden z nejatraktivnějších duelů ligového ročníku. V pátek 9. srpna od 18.00 na jihlavském stadionu vypukne bitva dvou aspirantů na postup a celků, které mají bohatou historii vzájemných duelů. V přímém souboji o první příčku nastoupí FC Vysočina proti Dukle Praha.

Vzájemná historická bilance obou klubů už čítá dvacet utkání a v druholigových letech v ní dominovala pražská Dukla. V prvoligové éře ale na straně jihlavského týmu nastalo zlepšení. Vedle četných bodových importů z Julisky se Vysočina na podzim 2017 dočkala i historicky prvního domácího vítězství nad „vojáky“. Na to navázala i při posledním vzájemném utkání v Praze v březnu 2018, kdy díky brankám Ikauniekse, Zoubeleho a Urblíka zvítězila 1:3.

Novodobá Dukla Praha se do nejvyšší soutěže vrátila o rok dříve, než se to povedlo FC Vysočina, a vydržela tam o rok déle. Tedy celkem osm let. Po květnovém sestupu na Julisce došlo k výrazné hráčské obměně, která se týkala hlavně zkušených hráčů – Ďuricy, Miloševiće, Holendy, Hanouska či Podaného. Přes průvan v kabině v Dukly zůstalo dostatek kvalitních fotbalistů, kteří mají oprávněné prvoligové ambice. Brankářské duo Hruška – Rada, záložníci González, Tetour, Doumbia nebo Holík a též útočník Hadaščok. Ty doplnili navrátilci z jihlavského hostování Chlumecký a Preisler a též nové tváře – útočník Ayong či plzeňský stoper Piroch.

Vysoké kvality nadcházejícího soupeři jsou si dobře vědomí trenéři FC Vysočina: „Stojí před námi velmi silný soupeř, jeden z nejlepších ve druhé lize a favorit na postup. Nastoupí proti sobě týmy, které se prezentují kombinačním ofenzivním fotbalem. Diváci se v pátek mohou těšit na zajímavý a otevřený fotbal. Oba týmy budou chtít zvítězit. Největší sílu Dukly vidíme v kreativní středové řadě a též ve variabilním herním stylu s velkou rotací hráčů po hřišti,“ uvedl asistent trenéra Josef Mucha.

Ten se též vyjádřil ke zdravotnímu stavu týmu a neopomněl ani aktuální info k možného nasazení Lukáše Zoubeleho: „Zub se už zapojil do tréninku. O jeho nasazení do zápasu se rozhodneme na čtvrtečním předzápasovém tréninku. S různé fázi tréninkové přípravy jsou i Jawo, Svoboda a Ritter. K zápasu už bude připraven mladý Kolumbijec Beltrán, u nějž se podařilo dotáhnout náročnou administrativu hostování.“

Kouč Pražanů Roman Skuhravý pro web Dukly uvedl: „Utkání na Vysočině je jedno z těch, které mi ukáže, jak je tým připravený. Jsem stoprocentně přesvědčený, že se nám hraje v této chvíli lépe ve venkovních hřištích, protože tam hráči nejsou pod takovým tlakem.“

  • Facebook
  • Twitter