Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Energetici odstavili první blok dukovanské elektrárny

/
/
/
816 ZobrazeníJaderná elektrárna Dukovany v souladu s konzervativním přístupem k provozování odstavila o víkendu první výrobní blok. „Důvodem je kontrola a případná oprava příruby na sekundární straně parogenerátoru v nejaderné části zařízení. Práce si vyžádaly odpojení bloku od přenosové sítě a jeho vychlazení na několik dní pro provedení prací,“ popsal mluvčí elektrárny Jiří Bezděk.

„Monitoring provozních parametrů indikoval podezření na drobnou netěsnost na jednom z potrubí odluhu (slouží pro udržení chemického režimu) na sekundární straně na jednom z parogenerátorů prvního výrobního bloku. V sekundárním okruhu parogenerátoru se vytváří čistá (neaktivní) pára, která pohání turbíny. Na každý výrobní blok připadá šest parogenerátorů, které jsou osazeny desítkami měřících a snímacích zařízení, poskytující kontinuální a nepřetržitý přehled stovek provozních parametrů,“ doplnil Bezděk.

Poslední odstávka prvního výrobního bloku proběhla v květnu letošního roku. V jejím průběhu energetici kromě výměny pětiny paliva provedli přes 50 významných technických a modernizačních akcí.

  • Facebook
  • Twitter