Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Dukovanští zaměstnanci podporují neziskovky na Vysočině

/
/
/
839 ZobrazeníNeziskové organizace v České repuvlice získaly víc než 3,5 milionů korun díky zaměstnancům Skupiny ČEZ. Víc než půl milionu putuje na Vysočinu a jižní Moravu.

Více než půl milionu korun pro spolky na Vysočině a jižní Moravě přišly od pracovníků Jaderné elektrárny Dukovany. Ti byli úspěšní v tzv. zaměstnaneckých grantech za podmínky vlastní angažovanosti ve spolcích, pro které žádali finanční podporu. Mezi 18 organizací, které se převážně věnují rozvoji dětí a mládeže, bylo rozděleno 540 tisíc korun.

Tělocvičné a tělovýchovné jednoty Sokol v Mohelně, Kralicích, Vladislavi nebo ve Valči obdržely finanční příspěvek na sportovní vybavení nebo opravy budov, ve kterých probíhá cvičení s dětmi a mládeží. Skauti ve Vranovicích zase nakoupí nové vybavení pro svůj oddíl. Na své si přijdou i mladí fotbalisté v Dukovanech a ve Starči. Pořídí nové bezpečné branky, míče i sítě. Z dopravních prvků pro výuku se zase budou těšit děti v Mateřské školce v Rybníkách. Český svaz včelařů v Hrotovicích a Náměšti investuje darované prostředky do zdraví včel i plánovaných veřejných aktivit a hasiči z Kramolína již uspořádali jubilejní 20. ročník memoriálu Petra Hadraby v malé kopané.

Organizace Vrátka z Třebíče, která zaměstnává hendikepované a také například jezdí prodávat své produkty na tradiční trhy v elektrárně nebo dováží pravidelně čerstvě upečený chléb a snídaně dukovanským zaměstnancům dostala finance na úpravu venkovní zahrádky své terapeutické kavárny.

„Do Vrátek chodím dlouhodobě jako dobrovolnice. Vidím, jak organizace funguje, jak je přínosná pro klienty, ale i veřejnost. Organizuje nespočet akcí, rozšiřuje možnosti zaměstnávání a služeb. Jedná se o propracovanou strategii, která je neustále vylepšována,“ říká Dana Koišová z Jaderné elektrárny Dukovany, která má na starosti administraci povolení vstupů do elektrárny.

„Mnoho našich zaměstnanců se věnuje ve volném čase smysluplným činnostem, čehož si velmi cením. Velice rád jsem jim za tyto aktivity poděkoval a popřál hodně zdaru do dalších podobných aktivit,“ řekl při předání symbolických šeků ředitel Jaderné elektrárny Dukovany Miloš Štěpanovský.

Z podpory si sportovci TJ Valeč pořídili nové mantinely

Celkem Nadace ČEZ podpořila v letošním roce 105 projektů v ČR v částce 3,48 milionů korun. O Zaměstnanecký grant do výše až 30 tisíc korun může Nadaci ČEZ požádat kterákoliv veřejně prospěšná organizace, ve které se aktivně angažují zaměstnanci Skupiny ČEZ – ať už se ve svém volném čase nezištně věnují práci s dětmi, seniory, handicapovanými, nebo aktivitám v zájmových, sportovních a dalších organizacích. Podmínkou je právě doporučení zapojených zaměstnanců.

  • Facebook
  • Twitter